Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ЗЕМЛЯМИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ГРОМАДАМИ ОБЛАСТІ

Сьогодні першочерговим завданням для органів місцевого самоврядування та виконавчої влади є наповнення місцевих бюджетів, зокрема за рахунок використання земель та дотримання законодавства у сфері землекористування.

Значні площі земель сільськогосподарського призначення отримали в розпорядження сільські, селищні, міські ради на виконання ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» № 1423-IX (номер законопроекту 2194), який вступив у дію з 27.05.2021.

20.01.2022 відбулася семінар-нарада з питань розпорядження землями сільськогосподарського призначення територіальними громадами області.

На заході розглядалися питання про правопорушення, пов’язані з використанням земель державної та комунальної форм власності; стан використання земель сільськогосподарського призначення сільськими, селищними, міськими радами Сумської області; законодавчі вимоги щодо укладання та переукладання договорів оренди земельних ділянок комунальної власності; збереження родючості ґрунтів.

Проводив семінар-нараду перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тарас Савченко. Під час заходу він зазначив, що плата за землю є одним із джерел надходжень до місцевих бюджетів територіальних громад. Органи місцевого самоврядування мають проводити роботу щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів від використання земель сільськогосподарського призначення.

Директор  Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак зупинився на питанні стану надання в оренду сільськогосподарських угідь, проєктних документів, земель під господарськими будівлями і дворами.

За результатами семінару-наради надані доручення Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з районними державними адміністраціями та територіальними громадами більш якісно здійснювати щомісячний моніторинг використання земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, про результати якого повідомляти Департамент фінансів Сумської обласної державної адміністрації; відділу з питань запобігання та виявлення корупції Сумської обласної державної адміністрації забезпечити підготовку методичних рекомендацій щодо дотримання законодавства при оформленні та виконанні договорів оренди.