Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОБГОВОРЮВАЛИСЯ ПИТАННЯ ПРО СТВОРЕННЯ ІНДУСТРІАЛЬНОГО ПАРКУ АГРО-ТУРИСТИЧНОГО КЛАСТЕРУ «СЛОБОЖАНСЬКЕ КОНОПЛЯРСТВО» – ВІЗИТІВКИ ТА ОДНОГО З «МАГНІТІВ» СУМЩИНИ ТА УКРАЇНИ»

21.10.2021 в Сумській обласній державній адміністрації під головуванням голови Сумської обласної державної адміністрації Дмитра Живицького відбулася нарада з питань створення індустріального парку агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки та одного з «магнітів» Сумщини та України».

У заході взяли участь представники Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації, ТОВ «СУМИКАМВОЛЬ» (м. Суми), науковці Сумського національного аграрного університету, Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України та Інституту луб’яних культур НААН України. Також в режимі онлайн у нараді приймали участь представники ТОВ «Науково-технологічний центр «Біоресурс» (м. Київ).

«Сумщина є лідером серед регіонів України з розвитку галузі коноплярства та відома в світі своїм науковим надбанням. Промислові коноплі, як сировина, мають широкий спектр застосування, зокрема в харчовій та легкій промисловості, будівельній галузі, фармації, косметології. В умовах сьогодення світова спільнота все більше уваги звертає на промислові коноплі – джерело природної сировини для багатьох галузей виробництва, вирощування якої має мінімальний вплив на довкілля, а переробка характеризується безвідходністю виробництва» – зауважив Дмитро Живицький, відкриваючи нараду.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак та радник голови Сумської обласної державної адміністрації Юрій Гладенко ознайомили учасників наради зі станом реалізації проекту «Створення агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки та одного з «магнітів» Сумщини та України». Вони зазначили, що Сумська обласна державна адміністрація стала ініціатором створення на Сумщині агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство». Цей проект має фінансування з Державного бюджету України в розмірі понад 14 млн гривень. Він передбачає підвищення привабливості території для вкладення інвестицій в розвиток коноплярства та супутніх напрямів підприємницької діяльності шляхом створення сприятливого інвестиційного середовища, впровадження наукових розробок в практичну діяльність, формування нових туристичних об’єктів та маршрутів, а також популяризацію споживання продуктів харчування з насіння конопель, використання в побуті продукції переробки конопель.

Про важливість створення індустріального парку агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» в ході проведення наради говорив заступник директора Інституту луб’яних культур НААН України Юрій Мохер.

Учасники заходу обговорили питання порядку денного. напрацювали подальші кроки щодо розвитку коноплярства в області та створення індустріального парку агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки та одного з «магнітів» Сумщини та України».

Підводячи підсумки наради, Дмитро Живицький наголосив, що на Сумщині має запрацювати підприємство з первинної та вторинної переробки коноплесировини в межах індустріального парку. Тому необхідно визначитися з можливостями його створення та подальшої діяльності в межах індустріального парку «Суми» та за доцільності зареєструвати новий індустріальний парк з визначеною спеціалізацією.

До того ж Сумська обласна державна адміністрація виступає ініціатором створення робочої групи з розробки Державної програми розвитку коноплярства за участі провідних вітчизняних наукових установ, громадських організацій, органів центральної влади, народних депутатів України, які представляють Сумщину у Верховній Раді України.

У ході наради надано відповідні доручення структурним підрозділам Сумської обласної державної адміністрації.