Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «РІК ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ. ЕКСПОРТ УКРАЇНСЬКОЇ ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ: ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ»

Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, 20 червня 2023 року відбудеться онлайн-конференція «Рік повномасштабної війни. Експорт української органічної продукції: виклики та можливості».

Захід організований ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» в межах національного проекту Дія. Бізнес, органом сертифікації «Органік Стандарт» та Органічною ініціативою за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі» (OT4D) під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства економіки України.

ДЛЯ ДОПОМОГИ ФЕРМЕРАМ РОЗРОБЛЕНА ОНЛАЙН-ФОРМА ОЦІНКИ ВІДПОВІДНОСТІ ГОСПОДАРСТВА ВИМОГАМ ОТРИМАННЯ ГРАНТУ

Українські фермери, які планують подаватися на гранти, зможуть самостійно оцінити перспективи свого господарства, основні параметри свого проєкту та заяви для отримання гранту. На сайті Мінагрополітики запрацювала відповідна онлайн-форма «Оцінка відповідності господарства вимогам отримання гранту для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства». 

Фермер, заповнивши онлайн-форму, отримає інформацію щодо того, чи можна отримати грант на заплановану культуру в його регіоні, чи правильно розраховано суму запиту гранту, чи є у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, заявлений сорт садивного матеріалу тощо.

Детальніше - https://minagro.gov.ua/news/dlya-dopomogi-fermeram-rozroblena-onlajn-forma-ocinki-vidpovidnosti-gospodarstva-vimogam-otrimannya-grantu

ВЕСНЯНА ПОСІВНА КАМПАНІЯ В ОБЛАСТІ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ

За оперативними даними станом на 25.05.2023 аграріями області проведено сівбу ярих зернових та зернобобових культур на площі – 310,6 тис. гектарів, що становить 92% до прогнозу.

Завершується сівба пізніх сільськогосподарських культур.

Кукурудзу на зерно посіяно на площі 249,1 тис. гектарів (96% до прогнозу); соняшнику – 298,3 тис. гектарів (97% до прогнозу); сої – 82,4 тис. гектарів (89% від запланованих площ посіву).

До того ж гречку посіяно на площі 9,6 тис. гектарів, або 96% до прогнозу.

За сприятливих погодних умов, звершення весняної посівної кампанії очікується до 01 червня цього року.

МІЖНАРОДНА ГУМАНІТАРНА ОРГАНІЗАЦІЯ MERCY CORPS В РАМКАХ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ЕКОНОМІЧНОЇ СТІЙКОСТІ УКРАЇНИ РОЗПОЧИНАЄ ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps в рамках Програми підтримки економічної стійкості України (далі – програма), розпочинає прийом заявок на отримання фінансової допомоги від сільськогосподарських підприємств, зокрема фермерських господарств у розмірі 40 000 доларів США. Подати заявку на отримання цієї допомоги можуть власники малих та середніх сільськогосподарських підприємств Полтавської, Сумської та Чернігівської областей.

У МЕЖАХ ПРОГРАМИ «ДОСТУПНІ КРЕДИТИ 5–7–9» АГРАРІЇ ЦЬОГОРІЧ ЗАЛУЧИЛИ ПОНАД 31,8 МЛРД ГРИВЕНЬ КРЕДИТІВ

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України станом на 15 травня 2023 року 6 189 аграріїв залучили 31,8 млрд гривень  кредитів, у тому числі за програмою «Доступні кредити 5-7-9%) 17,8 млрд гривень, під портфельні гарантії – 11,9 млрд гривень.

Найбільший обсяг кредитів за різними програмами отримали аграрії таких областей:

Київська  – 7,7 млрд гривень;

Вінницька – 3,5 млрд гривень,

Дніпропетровська – 2,6 млрд гривень;