Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПОСІВУ ОЗИМИХ – ОСОБЛИВУ УВАГУ!

20 вересня 2016 року під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася селекторна нарада з питань сівби озимих культур та проведення комплексу осінньо-польових робіт у 2016 році. Ним було наголошено про важливість проведення посіву озимих культур в оптимальні агротехнічні терміни, адже посушливі погодні умови на початку вересня призвели до зменшення запасів продуктивної вологи в ґрунті, що в свою чергу вплинуло на темпи проведення посіву озимих. 

У нараді взяли участь заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Оксана Петрова, фахівці Департаменту та представники територіальних органів міністерств, інших підрозділів центральних органів виконавчої влади та обласних підприємств, установ, організацій.

Про хід проведення осінньо-польових робіт в регіонах проінформував директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій, який в своєму виступі зупинився на питанні розширення площ посіву озимого клину, зокрема озимого жита, з метою забезпечення продовольчої безпеки країни.

Доктор сільськогосподарських наук, професор Національної академії  аграрних наук України Микола Роїк розповів про терміни проведення посіву озимих та їх оптимальні строки для різних природно-кліматичних зон.

«Для аграріїв зараз важливі рекомендації та поради науковців щодо агротехнічних заходів, необхідних в поточних погодних умовах, а також прогнози від фахівців Укргідрометцентру», – відзначив Максим Мартинюк, додавши, що Мінагрополітики працює над стимулюванням  розширення площ посіву озимих, особливо жита.

Директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, аналізуючи посушливі погодні умови та низький рівень запасів вологи в ґрунті, висловив сподівання, що дощі, які вже охопили південні та східні області держави, пройдуть найближчим часом над усією Україною. Жовтень місяць буде з певним дефіцитом вологи, але теплий температурний режим сприятиме вкоріненню та розвитку озимих культур.

Підводячи підсумки наради Максим Мартинюк зазначив, що в цілому маємо позитивний результат зі збору урожаю, а також акцентував увагу на необхідності прискорення збиральних робіт та завершення посіву озимих культур в оптимальні агротехнічні терміни.