Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ДЛЯ БУХГАЛТЕРСЬКИХ СЛУЖБ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОБЛАСТІ

На базі Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації 07.09.2016 представниками Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України та Інституту обліку і фінансів Національної академії аграрних наук України проведено черговий семінар для бухгалтерів аграрних підприємств області на тему: «Бухгалтерське забезпеченняоподаткування сільськогосподарських товаровиробників».

Вітаючи присутніх з початком семінару, начальник управління — головний бухгалтер Департаменту Наталія Ніколаєнко зазначила, що в умовах законодавчих змін в економічному середовищі  спеціалісти економічних служб підприємств мають бути озброєними знаннями.

Директор Інституту обліку і фінансів Національної академії аграрних наук України Володимир Метелиця проінформував учасників семінару про зміни в оподаткуванні, які очікують сільськогосподарських товаровиробників, у разі підписання нового Меморандуму з МВФ. Також лектор у своєму виступі висвітлив питання можливих змін фіскальної політики в рамках податкової реформи; деякі питання врегулювання трудових відносин.

Крім того, учасниками заходу розглянуто тонкощі механізму функціонування податку на додану вартість, єдиного податку, податку на доходи фізичних осіб і військовий збір, транспортного податку, акцизного податку, екологічного податку.

По закінченню семінару учасники мали змогу пройти тестування на здобуття Сертифікату САРА.

Довідково: Програма "Cертифікований професійний бухгалтер агробізнесу»" (Certified agribusiness professional accountant - САРА) розроблена та впроваджена Інститутом обліку і фінансів спільно з Міністерством аграрної політики України з 2009 року.

Це перша загальнонаціональна програма професійної сертифікації, яка орієнтована на бухгалтерів аграрного сектору економіки України і базується на загальноприйнятій практиці обліку сільськогосподарської діяльності за міжнародними стандартами.