Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОБГРУНТОВАНА СТРУКТУРА СІВОЗМІН – ШЛЯХ ДО ЗБЕРЕЖЕННЯ РОДЮЧОСТІ ГРУНТІВ

Під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори 26.08.2016 проведено нараду з питань приведення структури сівозмін до науково-обгрунтованих вимог.

У нараді взяли участь: виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Оксана Петрова, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Петро Турчин, фахівці Департаменту та представники: Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, Сумської філії державної установи «Держгрунтохорона», управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби, Департаменту екології та охорони природних ресурсів, Головного управління Держегокадастру у Сумській області, Державної інспекції сільського господарства в Сумській області.

 

Питання дотримання співвідношення культур у сівозмінах законодавчо не врегульовано, оскільки відсутній механізм реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2010 р. № 164 «Про затвердження нормативів оптимального співвідношення культур у сівозмінах в різних природно-сільськогосподарських регіонах», зазначив Микола Подопригора. Тому на сьогоднішній день необхідно провести інформаційну політику між орендодавцями та орендарями земельних часток (паїв) області  щодо впливу структури сівозмін на збереження родючості грунтів, охорони земель та урожайності сільськогосподарських культур.

В обговоренні особливу увагу було зосереджено на необхідності розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.

За результатами проведеної наради було прийнято рішення провести зустрічі з громадами Краснопільського та Роменського районів з питань використання орендарями розпайованих земель, впливу структури сівозмін на збереження грунтів, та відпрацювати шляхи подальшої співпраці власників земельних паїв з їх користувачами щодо приведення структури сівозмін до науково-обгрунтованих вимог.