Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЩОДО СТАНУ РОЗРАХУНКІВ ЗА МОЛОКО ТА ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ НА РИНКУ МОЛОКА ГОВОРИЛИ ПІД ЧАС ЗУСТРІЧІ З КЕРІВНИКАМИ АГРАРНИХ ТА МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ В ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

25.08.2016 в обласній державній адміністрації відбулася ініційована головою Сумської обласної державної адміністрації Миколою Клочкомзустріч з керівниками аграрних та молокопереробних підприємств з питань розрахунків за молоко та цінової ситуації на ринку молока.

У ході наради розглянуті питання щодо стану погашення заборгованості молокопереробних підприємств перед сільгоспвиробниками області за закуплене в них молоко, шляхів підвищення закупівельної ціни на молоко від домогосподарств населення та захисту економічної конкуренції на ринку молока.

Як наголосив голова обласній державній адміністрації Микола Клочко, співпраця між аграріями та молокопереробними підприємствами області має вийти на якісно новий рівень. Серед найбільших проблем галузі очільник області назвав заборгованість молокопереробних підприємств перед аграріями області, яка сягнула астрономічної суми – 62 мільйони гривень – та низькі закупівельні ціни на молоко.

«Ці два фактори дуже впливають на зменшення поголів’я худоби на території Сумщини й спричиняють соціальну напругу в області» – зазначив Микола Клочко.

Свою стурбованість ситуацією на зустрічі з сільгоспвиробниками та переробниками висловила й виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Оксана Петрова. Вона зазначила, що обласною державною адміністрацією вживаються вичерпні заходи у межах наявних повноважень щодо урегулювання зазначених проблемних питань.

Поміж підприємств інших областей найбільша заборгованість наявна по ТОВ «Гадячсир» Полтавської області.

«У компанії «Гадячсир» протягом 2014-15 року була складна ситуація, в основному через втрати ринків збуту, – розповів начальник Віховського відділення «Гадячсир» Олександр Середа. – Але на сьогодні по Сумській області майже вся заборгованість виплачена, залишки боргу погашаємо згідно із домовленостями із керівниками підприємств. Особливих проблем немає».

Проте, заступник голови обласної державної адміністрації Микола Подопригора зауважив, що 22,5 мільйонів гривень, які ТОВ «Гадячсир» Полтавської області заборгували аграрним підприємствам області за поставлене молоко, становлять 36% від загальної суми заборгованості по області. «Це не особливі проблеми?» – запитав Микола Подопригора начальника Віховського відділення «Гадячсир» Олександра Середу.

Голова облдержадміністрації вбачає сьогодні першочерговим кроком – налагодження партнерських відносин між товаровиробником та переробником.

З цією метою всім учасникам зустрічі було запропоновано до ознайомлення та майбутнього підписання проект Меморандуму про узгодження дій між Сумською обласною державною адміністрацією, молокопереробними підприємствами та виробниками молока.