Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

В М. ГЛУХІВ ВІДБУВСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР НА ТЕМУ: «ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗБИРАННЯ ПРОМИСЛОВИХ КОНОПЕЛЬ»

18 серпня 2016 року відбувся науково-практичний семінар, організований Дослідною станцією луб’яних культур Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України та асоціацією «Українські технічні коноплі», який зібрав коноплярів з Сумської, Чернігівської, Харківської, Київської, Дніпропетровської, Вінницької, Кіровоградської, Житомирської, Івано-Франківської та Запорізької областей.

Учасників заходу привітала виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Оксана Петрова, яка акцентувала увагу на важливості розвитку галузі коноплярства не тільки в Сумській області, а і вцілому по Україні.

Директор Дослідної станції луб’яних культур Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України Ігор Маринченко у своєму виступі зазначив про необхідність координації спільних зусиль з питань розвитку галузі коноплярства і представленні української коноплепродукції на європейському ринку.

Під час практичної частини учасники семінару ознайомились з сортами промислових конопель у селекційному сортовипробуванні, багаторічним вирощуванням конопель в умовах монокультури, технологією приготування трести, технічними засобами їх збирання та особливостями налаштування збиральної техніки. Фермерським господарством «Екосвіт» був широко представлений харчовий напрям використання конопляного насіння та перспективність даного напряму бізнесу.

За підсумкам заходу також обговорено подальші вектори розвитку галузі, зокрема її законодавчої бази, та шляхи співпраці й інтеграції науки і коноплевиробництва.