Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОСОБЛИВА УВАГА – ДОГЛЯДУ ЗА ПОСІВАМИ
На базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України на початку червня відбулася семінар-нарада на тему: «Особливості догляду за посівами сільськогосподарських культур в умовах поточного року».

У нараді взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, начальники та спеціалісти управлінь (відділів) агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, представники наукових установ області.

Відкриваючи нараду заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора проінформував присутніх про хід проведення посівної кампанії в області та зазначив, що враховуючи цьогорічні погодно-кліматичні умови, одним із головних завдань фахівців підприємств агропромислового комплексу повинно бути проведення своєчасного догляду за посівами сільськогосподарських культур. Це дасть змогу зберегти посіви в доброму стані та отримати заплановані обсяги виробництва сільськогосподарської продукції.

Під час проведення наради науковці Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України ознайомили учасників з особливостями розвитку озимих культур у 2016 році в залежності від строків сівби, способу обробітку ґрунту і сортового складу. Також були розглянуті питання фенологічного розвитку основних сільськогосподарських культур, впливу погодно-кліматичних умов, які склалися в умовах цього року, на розвиток хвороб, забур’яненість та розповсюдження шкідників у посівах. Крім того присутні мали можливість оглянути демонстраційно-технологічні полігони, на яких було представлено понад 500 сортів та гібридів сільськогосподарських культур озимої пшениці, жита, тритикале, озимого ячменю, вівса, проса, сої, гречки, кукурудзи, соняшнику, льону.

По завершенню, учасники семінар-наради звернулися до її організаторів з пропозицією щодо проведення наступної наради з питання контрольних обмолотів сільськогосподарських культур на демонстраційно-технологічних полігонах та проведення аналізу впливу агротехнічних заходів на урожайність, стан сільськогосподарських культур в період вегетації.