Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПОСІВНА КАМПАНІЯ - ТРИВАЄ

Під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського 12.04.2016 відбулася селекторна нарада з питань проведення комплексу весняно-польових робіт у 2016 році. 

Про хід проведення весняно-польових робіт, забезпеченість матеріально-технічними ресурсами сільськогосподарських товаровиробників в регіонах, коротко проінформував директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій, який акцентував увагу на збереженні запланованих площ сільськогосподарських культур, завершення посіву ранніх зернових та проведенні посіву ярового клину в оптимальні терміни з дотриманням агротехнічних вимог. Звернув увагу на розширенні посівних площ гречки, як культурою,  яка є досить важливою у забезпеченні продовольчої безпеки країни.

 

Також на нараді були обговорені питання щодо необхідності проведення  захисту сільськогосподарських культур для збереження посівів і отримання запланованих показників врожайності не нижче минулорічних.

Владислава Рутицька заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції зупинилася на питанні щодо застосування пестицидів і агрохімікатів та їх негативного впливу на галузь бджільництва.

При цьому наголосила на виконанні вимог статті 37 Закону України «Про бджільництво» що фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби попередити пасічників через засоби масової інформації.

Для попередження випадків отруєння та загибелі бджіл в наслідок порушення вимог чинного законодавства щодо використання пестицидів і агрохімікатів при обробці посівів сільськогосподарських рослин структурним підрозділам системи агропромислового комплексу забезпечити роз’яснювальну роботу між суб’єктами господарювання та бджолярами.