Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

АГРАРІЇ ОБЛАСТІ ВИЗНАЧАЮТЬСЯ З КРАЩИМИ СОРТАМИ ОЗИМИХ ТА ЯРИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУР

Департаментом агропромислового розвитку спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу 22.07.2015 проведено День поля, на якому відбувся контрольний обмолот зернових колосових культур урожаю 2015 року.

В даному заході прийняли участь: президент Національної Академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, заступник голови Сумської обласної ради Віра Лаврик, керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Олег Сухонос, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Непочатов, а також представники наукових селекційних установ України, заступники голів районних державних адміністрацій, начальники і агрономи управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, керівники і спеціалісти сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, керівники обласних агроформувань області та представники комерційних компаній.

У привітальному слові президент Національної Академії аграрних наук України Ярослав Гадзало зазначив, що підвищення врожайності зернових культур, зростання прибутковості та конкурентоспроможності аграрного виробництва, переходу на інноваційну модель розвитку сьогодні не можливо без провадження у виробництво нових сортів без їх випробовування на демонстраційно-технологічних полігонах.

Віра Лаврик у вітальному слові подякувала всім присутнім за організацію проведення заходу, і зазначила, що проведення таких заходів є невід’ємною частиною для вирішення питань забезпечення продовольчої безпеки, підвищення рівня життя і добробуту населення області.

У своєму виступі Олександр Непочатов зазначив, що на території області у всіх категоріях господарств було посіяно 120 сортів озимої  пшениці, із яких 101 – вітчизняної селекції; сьогодні учасникам Дня поля надано можливість ознайомитись із 100 сортами озимих пшениць даного полігону, особливостями вирощування та збирання зернових колосових в умовах поточного року, поспілкуватись з представниками селекційних центрів України, оглянути та визначитися з перспективними сортами сільськогосподарських культур, які за бажанням та відповідними показниками  будуть впровадженні у виробництво на полях Сумщини у 2016 році.

Наряду з проведенням контрольних обмолотів насінницьких посівів озимої пшениці сортів різного екотипу вирощених в умовах північно-східного Лісостепу присутні мали змогу прийняти участь у визначенні показників вологості зерна та урожайності.

За результатами контрольних обмолотів урожайність деяких сортів озимої пшениці становила понад 80 ц/га, із них сорти:

Істина Одеська – 84 ц/га, Розкішна – 86 ц/га, Лановий – 92,6 ц/га, Ліра Одеська – 103 ц/га.

Про результати контрольних обмолотів пізніше буде висвітлено на сайті Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Інституту сільського господарства Північного Сходу та буде доведено до відома управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

В проведенні Дня поля прийняла участь керівник проекту «Національний реєстр рекордів України» Лана Вєтрова, яка вручила сертифікат на «Рекорд» у номінації «Найбільша протяжність демонстраційно-технологічного полігону сільськогосподарських культур», який становить – 2,07 км. Цей «Рекорд» буде занесено в «Книгу рекордів України».