Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗБИРАННЮ РАННІХ ЗЕРНОВИХ ТА ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР ПЕРШОЧЕРГОВУ УВАГУ!

Під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка 21 липня 2015 року відбулася республіканська селекторна нарада з актуальних питань збирання врожаю зернових і зернобобових культур та підготовки насіння озимих культур до посіву під урожай майбутнього року.

Міністром було акцентовано увагу на нагальних питаннях які потребують вирішення в організації проведення збиральних робіт в областях.

Станом на 20 липня в Україні намолочено 13,5 млн тонн зерна за середньої врожайності 32,1 ц/га. У тому числі, намолочено 8,8 млн тонн пшениці, 4,4 млн. тонн ячменю, 285 тис. тонн гороху, 841 тис. тонн ріпаку.

 

Темпи жнив стримують несприятливі погодні умови. Через опади у 6 областях обмолочено менше 10% посівних площ.

Інформуючи про хід проведення жнив в областях, директор Департаменту землеробства та технічної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій, звернув увагу на те, що дощова погода впливає на кількісні та якісні показники врожаю.

Також на селекторі обговорювались питання щодо підготовки насіння озимих та ярих культур під урожай наступного року та доведення його до високоякісних посівних кондицій, також посівний матеріал повинен бути протруєний.

За підсумками селекторної наради Міністром аграрної політики та продовольства України Олексієм Павленком  дані доручення Департаментам агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій:

* відпрацювання питання спільно з управлінням ДАІ МВС щодо прискорення переміщення зернозбиральної техніки по регіонах в період проведення жнив;

* про утворення на місцях робочих групи для підтримки сільгосптоваровиробників у питанні визначення достовірних даних щодо якості зерна урожаю 2015 року, завезеного на хлібоприймальні підприємства.