Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ХІД ПРОВЕДЕННЯ ПОЛЬОВИХ РОБІТ

І. Хід польових робіт

За словами директора Департаменту Олександра Непочатова аграріями області проводиться збирання ранніх зернових та зернобобових культур урожаю 2015 року.

Нажаль погодно-кліматичні умови з початку липня негативно вплинули на початок збирання.

За 18 днів липня місяця сума опадів становила від 25 до 59 мм, що становить від 32 до 71% місячної норми.

Щодня з 9 по 18 липня по всій території області спостерігалась дощова погода, що вплинула на темпи проведення збиральних робіт.

 

Станом на 20.07.2015 ранніх зернових та зернобобових

зібрано на площі – 10,2 тис. гектарів (3%)

намолочено – 41,6 тис. тонн

при середній врожайності – 40,8 ц/га,

що на 4,5 ц/га менше ніж у минулому році.                                                             

На сьогодні розпочали збирання всі господарства Лісостепової зони, поки що із Поліської зони Кролевецький район включився в збирання ранніх зернових.

Найвищу урожайність ранніх зернових мають господарства: Липоводолинського – 49,2 ц/га, Тростянецького – 44,3 ц/га, Лебединського – 40,5 ц/га.

Крім того ріпаків зібрано – 1,7 тис.га, або 17%, намолочено 4,0 тис.тонн при урожайності – 23,2 ц/га, що на 3,8 ц/га менше ніж у минулому році.

Урожайність озимої пшениці по області становить   - 42,4 ц/га,

озимого ячменю - 37,4 ц/га,

озимого ріпаку - 23,2 ц/га, 

ІІ. Стан посівів сільськогосподарських культур

Рослини посіяні у ранні та оптимальні строки знаходяться у фазі повної стиглості зерна. Збирання врожаю озимих колосових культур доцільно розпочинати у фазі твердої або повної стиглості зерна при його вологості 16 - 17%. При умові погодних умов без опадів, можливе  масове збиральних робіт через 3-5 днів.

Впродовж червня було відмічено шквальні дощі,що супроводжувались сильним вітром, тому частина посівів озимини є полеглими. Таке явище слід врахувати при розробці стратегії і тактики жнив, оскільки збирання полеглих хлібів буде пов’язано з додатковими затратами як робочого часу, так і паливно-мастильних матеріалів.

На даний час ярі колосові на більшості площ знаходяться у фазі воскової стиглості зерна.

Значна частина посівів ярих зернових колосових культур є полеглими, особливо посіви ярого ячменю.

Враховуючи схильність ячменю до полягання та ламкості колосу, що призводить до значних втрат врожаю, необхідно передбачити це в планах і організувати його збирання в стислі строки.

Гречка. Рослини гречки знаходяться в фенологічній фазі цвітіння-плодоутворення. Зерно, яке сформувалося, знаходиться у фазі молочної стиглості. Опади останніх десяти  днів (20,6 мм)сприятливовплинулинаростовіпроцеси та утворення зерна.

Період масового цвітіння гречки залежно від групи стиглості сортів триває 30-40 днів. Щодня розпускається 3-5% нових квіток на суцвіттях, які цвітуть лише 1 день. Тому основну увагу слід звертати на використання пасік для запилення гречки з розрахунку не менш, як 2 бджолосім’ї на 1 га посіву, оскільки гречка відноситься до ентомофільної групи рослин. 

Просо. Стан посівів проса задовільний. Рослини проса знаходяться у фазі цвітіння – формування зернівок. За останній тиждень спостерігається прискорення ростових процесів, що може сприяти підвищенню продуктивності даної культури.