Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОВЕДЕННЮ ЖНИВ – ОСОБЛИВУ УВАГУ

07 липня 2015 року під головування заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Володимира Лапи відбулася селекторна нарада з питань проведення жнив та підготовки до посіву озимих культур під урожай наступного року.

В регіональній студії зв’язку були присутні Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації та керівники обласних структур системи АПК  області.

 

Розпочавши нараду Володимир Лапа проінформував - що на рівні Міністерства створено міжвідомчу робочу групу для оперативного вирішення проблемних питань при проведенні жнив та наголосив на тому, що незважаючи на всі складності посівної кампанії сьогодні ми маємо можливість отримати гарні врожаї. Адже від цього залежить як продовольча так і економічна безпека країни.

За словами директора Департаменту землеробства та технічної політики Володимира Топчія жнива легкими не будуть. Ранніх зернових та зернобобових культур підлягає до збирання на 370 тис. гектарів більше ніж  у 2014 році, при цьому 60% площ займає пшениця. Погодні умови затягують проведення збирання врожаю. Велике навантаження на один комбайн. Маємо значні полеглі площі, а поява зеленого підгону ускладнює проведення жнив.  Не завжди сприятливі погодні умови дали змогу розпочати збирання майже в усіх областях. Вже маємо 2 млн. тонн зерна нового урожаю.

Також було акцентовано увагу на те , що необхідно першочерговим проводити збирання насінницьких посів, з метою вчасної підготовки насіннєвого матеріалу, звернути увагу на доцільне проведення  пожнивних та поукісних посівів гречки.

Як зазначив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда – незважаючи на те, що розподіл опадів був нетрадиційним, в цілому  протягом весняно-літнього періоду створювалися сприятливі умови для формування врожаю. Згідно з результатами моніторингу, а також супутникових спостережень урожайність озимої пшениці очікується 37 ц/га (валовий збір – 24,5 млн. тонн), озимого ячменю – 28 ц/га (валовий збір – 3 млн. тонн), кукурудзи – 60 ц/га (валовий збір – 25,7 млн. тонн).

Протягом поточного місяця буде помірний температурний режим, надзвичайно інтенсивних опадів в Україні не очікується.

Директором Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександром Непочатовим було поставлено питання до заступника Міністра стосовно того, що на жодному із державних хлібоприймальних підприємств філій Державної продовольчо-зернової корпорації України в області не затверджені тарифи  на приймання та зберігання зерна нового урожаю, також відсутні договори на закупівлю природного газу, що стримує ними приймання зерна від сільськогосподарських товаровиробників області.

Підводячи підсумки селекторної наради Володимир Лапа подякував присутнім, за те що проведення жнив  тримається на контролі, вживаються заходи з удосконалення роботи та  регулюванні нормативно - правової бази з питань контролю за якістю зерна.