Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ МІНАГРОПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ ГАЛУЗІ

25 червня 2015 року в Національній академії аграрних наук України відбулося засідання колегії Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке відкрив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

У Програмі діяльності Уряду, як зазначив Міністр, аграрна галузь посідає чільне місце, оскільки 20 відсотків з визначених державою завдань – зі сфери Мінагрополітики України. У Коаліційній угоді міністерство визначено відповідальним за найбільшу кількість заходів – 83, його визнано одним з кращих виконавців Коаліційної угоди.

 

Як зазначив Олексій Павленко, Україна є серйозним гравцем на ринку продовольчої безпеки у Європі. В поточному році аграрний сектор зміцнив позиції експортної галузі №1 в Україні. «Вага сільського господарства – більше третини загального експорту та 12% в загальному обсязі внутрішнього валового продукту. Аграрний експорт забезпечує чисте надходження валюти в країну до 30 млн. доларів щодня» – наголосив Міністр.

Міністр зазначив, що Україна досягла рекордного показника експорту зернових за роки незалежності – майже 34 млн. тонн. Збільшено обсяги експорту за основними позиціями. Зокрема, за 5 місяців експорт м’яса птиці зріс на 8%, соєвого шроту на 70%, олії – на 15%. Україна посідає перше місце у світі за експортом соняшникової олії, третє – за кукурудзою, четверте – за ячменем, сьоме та восьме – за соєю і курятиною відповідно. Збільшити експортні показники дозволила диверсифікація зовнішньої торгівлі з російського ринку на азійський, європейський та африканський.

Олексій Павленко також підкреслив, що не менш важливе завдання міністерства – забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки. Дієвим інструментом у цьому контексті стало підписання Меморандуму між Мінагрополітики України та експортерами зерна. Його мета – стабілізація ринку зерна в Україні та забезпечення прогнозованого експорту.

На колегії заслухано доповіді заступників Міністра Владислави Рутицької та Володимира Лапи про схвалення основних положень проекту Єдиної комплексної Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки та хід виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційної Угоди та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020». Про хід реформування центральних органів виконавчої влади, діяльність яких координується і спрямовується Мінагрополітики України, говорив перший заступник Міністра Ярослав Краснопольський. Про схвалення Концепції реформування рибного господарства України доповідав голова Державного агентства рибного господарства України Ярема Ковалів.

Олексій Павленко заявив, що за підсумками першого півріччя маємо позитивні результати роботи команди Мінагрополітики України та Уряду загалом. Додатковою підтримкою виробників стала форвардна програма Аграрного фонду, який вже проавансував виробників на рівні 780 млн. гривень. Перспективними є програми аграрного страхування та аграрних розписок, яку міністерство запроваджує спільно з IFC.

Міністерство налагодило відкритий та конструктивний діалог з громадянським суспільством та міжнародними партнерами – підкреслив Олексій Павленко. Фінансові донори з Канади та Ізраїлю беруть участь в реалізації проектів розвитку сільських територій. Спільно з Єврокомісією створено вісім робочих груп та 24 підгрупи. Їх діяльність охоплює всю сферу реформування агросектору, а результатом роботи стане комплексна стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки. «Загалом, на громадських засадах ми залучили більше 170 закордонних та вітчизняних експертів», – додав Міністр.

З питань, які розглядалися, прийняті відповідні рішення колегії Міністерства аграрної політики та продовольства України.