Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВЧАСНИЙ ДОГЛЯД ЗА ПОСІВАМИ - ЗАПОРУКА СТАЛИХ ВРОЖАЇВ

Одним із актуальних питань сьогодні  в аграріїв області є своєчасне і якісне проведення догляду за посівами сільськогосподарських культур, від якого залежить результативність подальшої роботи.

19 червня  2015 року Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААНУ, проведено семінар з питань особливостей догляду за посівами сільськогосподарських культур у поточному році.

Відкриваючи семінар, Олександр Непочатов зазначив, що в області завершено проведення комплексу весняних польових робіт по посіву сільськогосподарських культур.

Станом на 1 червня в області агроформуваннями всіх форм власності засіяно ярими та зернобобовими культурами 417 тис. гектарів площ, із них ранніми зерновими – 79,4 тис. гектарів, або 101% до запланованих обсягів, кукурудзи на зерно посіяно на площі 307 тис. гектарів, гречки – 19,6 тис. гектарів та проса – 3,8 тис .гектарів.

Крім того в повному обсязі проведено посів соняшнику на площі 170,8 тис. гектарів, збільшені площі під сою -104,2  тис гектарів, , цукрових буряків – 1,76 тис. гектарів.

Площі посівів картоплі та овочів  становлять відповідно 57,4 тис. гектарів, та 11,7 тис. гектарів.

На даному етапі одних із головних завдань аграріїв області є своєчасне і якісне проведення догляду за посівами сільськогосподарських культур, що дасть можливість отримати заплановані обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в галузі рослинництва.

В семінарі прийняли участь представники науково-дослідних установ області, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств області, керівники обласних структур АПК, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

Під час проведення семінару учасники мали можливість ознайомитися з особливостями розвитку сільськогосподарських культур в залежності від термінів посіву, способів обробітку ґрунту та сортового складу.

Науковцями Інституту сільського господарства Північного Сходу було акцентовано увагу на вплив погодно-кліматичних умов, які склалися в умовах цього року, на розвиток хвороб, забур’яненості посівів та розповсюдження шкідників в посівах сільськогосподарських культур.

Директор Інституту Віктор Кабанець коротко проінформував присутніх про фенологічний розвиток основних сільськогосподарських культур, про стан відновлення вегетації, який в цьому році запізнився на 3 тижня,  як погодні умови впливають на рівень і якість урожайності.

Заступник директора Інституту Микола Собко акцентував увагу на оптимальні строки посіву озимих зернових (для нашої області: 10-20 вересня, в залежності від погодних умов) та їх вплив на фактичну урожайність, також звернув увагу на сортовий склад рослин (в області під урожай 2015 року висіяно понад 130 сортів озимої пшениці), провів науковий супровід вирощування сільськогосподарських культур та догляд за ними.

Зазначені фактори учасниками семінару були вивчені на дослідних та технологічно-демонстраційних ділянках посівів сільськогосподарських культур, яких представлено понад 500 сортів та гібридів, (озима пшениця, жито, тритикале, озимий ячмень, овес, просо, гречка, соя, кукурудза,  соняшник, льон олійний, тощо).

За підсумками проведеного семінару директором Департаменту Олександром Миколайович було поставлено завдання над якими необхідно працювати першочергово;  

1. щодо догляду за озимими посівами:

вжиття вчасних організаційних заходів по підготовці до збирання хлібів з високою масою стеблостою та високим ступенем полеглості;

2. щодо догляду за ярими колосовими культурами:

виконання всіх без виключення агротехнічних заходів по боротьбі забур’яненості посівів, хворобами та шкідниками з обов’язком застосуванням регуляторів росту рослин,


3. роведення в районах семінарів по догляду за посівами сільськогосподарських культур, об’їзду полів, Днів поля.

4. провести аналітичний аналіз результативності дії засобів захисту рослин після їх застосування, з метою визначеності в подальшому їх виборі та ефективному використанні.

Завершуючи нараду директором Департаменту було оголошено плани проведення семінар-нарад у липні – серпні поточного року.