Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

РОБОЧА НАРАДА З ПИТАНЬ СЕЛЕКЦІЙНО-ПЛЕМІННОЇ РОБОТИ В ТВАРИННИЦТВІ

13 травня 2015 року в Сумському національному аграрному університеті проведено робочу нараду  з питань селекційно-племінної роботи в тваринництві.

У нараді взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації  Олександр Непочатов; ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика; директор ДП «Сумський державний селекційний центр» Юрій Отрох, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ Віктор Кабанець, керівники та головні зоотехніки сільськогосподарських підприємств області, які займаються розведенням бурих порід великої рогатої худоби,  спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку, декани біолого-технологічного та ветеринарного факультетів СНАУ.

 

У вступному слові Олександр Непочатов зазначив, що Сумщина на сьогодні втрачає свій потенціал саме по розведенню спеціалізованої місцевої бурої породи. В області розведенням бурої породи займаються 24 сільськогосподарські підприємства, в яких утримується 6,0 тис. голів корів (із 134 які займаються скотарством), що складає 16% до всього поголів’я корів у сільськогосподарських підприємствах області. Ще менший відсоток корів (6,2 тис. голів) бурих порід залишився в господарствах населення. Сьогодні керівникам і спеціалістам господарств  потрібно б задуматися як далі бути з відтворенням поголів’я, селекційно -племінною роботою, адже за минулий рік у середньому по області отримано лише по 62 гол. телят на 100 корів.

Директор селекційного центру більш детально зупинився на генеалогічній структурі бурої породи, проблемах та перспективах її розвитку.

Володимир Ладика  поділився досвідом роботи підприємства ТОВ МВК «Єкатеринославський» Дніпропетровської області, що займається розведенням великої рогатої худоби швіцької породи. Дане господарство у 2014 році і наприкінці квітня 2015 року відвідали делегації від Сумської області.

У ході робочої наради обговорено питання  закупівлі племінних бугаїв –плідників з господарства ТОВ МВК «Єкатеринославський» для використання їх на маточному поголів’ї великої рогатої худоби Сумської області.