Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СИТУАЦІЮ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ ТА ЙОГО НАСИЧЕННЯ ПРОДУКТАМИ ХАРЧУВАННЯ ОБГОВОРЕНО НА СЕЛЕКТОРНІЙ НАРАДІ

03 березня 2015 року під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Павленка О.М. проведено селекторну нараду з питань ситуації на споживчому ринку та його насичення продуктами харчування.

В селекторній нараді взяли участь Радченко А.А. - т. в. о. голови правління ПАТ «Аграрний фонд», радник Міністра аграрної політики та продовольства України Шульмейстер Д.Ю., директор Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

В обласній студії були присутні: директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації   Івченко В.М., заступник директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі Сумської обласної державної адміністрації Оксантюк О.О., постійний представник ПАТ «Аграрний фонд» Мотренко О.І., директор Сумського нормативно – дослідного інституту Суховій О.П., начальники головного управління ветеринарної медицини в Сумській області Лузан М.П., Державної сільськогосподарської інспекції в Сумській області Садовий В.Г., Державної фітосанітарної інспекції в Сумській області Говорун О.Л., відділу харчової промисловості Строченко Б.В., керівники хлібопекарських та борошномельних підприємств, представники торговельних мереж.

У ході селекторної наради Міністр аграрної політики прокоментував ситуацію, що склалася на споживчому ринку і зазначив, що кількість продовольчих товарів, зокрема цукру, олії, круп та солі в Україні є достатньою щоб забезпечити населення у їх потребі, а підвищення рівня цін на зазначений товар є необґрунтованим і зумовлений стрімким падінням гривні.

Також було обговорено питання переробки зерна Аграрного фонду на борошно для потреб хлібопекарських підприємств. На даний час в області переробку зерна Аграрного фонду на борошно мають дозволи філії ПАТ «ДПЗКУ» Сумський КХП та Кролевецький КХП. Ціна на борошно Аграрного фонду формується але вона буде нижчою ніж у комерційних структурах.

Заслухавши окремі регіони, Міністр аграрної політики наголосив про необхідність у проведенні ярмаркових заходів; про безперебійне постачання борошна Аграрного фонду в регіони; про проведення моніторингу цін на продовольчому ринку.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації звернувся до представників торговельних мереж з проханням про співпрацю з територіальними органами виконавчої влади з питань залишків продукції та цін на неї.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації звернув увагу присутніх на дотримання нормативно-правових актів при встановленні та регулюванні цін і надбавок на товари продовольчої групи.

Питання продовольчої безпеки області перебуває на постійному контролі Сумської обласної державної адміністрації.