Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-НАВЧАННЯ З АГРАРІЯМИ З ПОДАТКОВИХ НОВОВВЕДЕНЬ У 2015 РОЦІ

23 січня 2015 року з ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації фахівцями Головного управління державної фіскальної служби у Сумській області проведено семінар-навчання з податкових нововведень, зокрема, з питань змін щодо податку на додану вартість та спеціальних податкових режимів для сільськогосподарських товаровиробників у зв’язку з набранням чинності Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” від 28 грудня 2014 року № 71-VIII.

 

Начальник управління оподаткування юридичних осіб Головного управління державної фіскальної служби у Сумській області Світлана Красюкова ознайомила присутніх із запровадженою з 1 січня 2015 року системою електронного адміністрування податку на додану вартість, змінами правил обліку та сплати ПДВ, механізмом сплати ПДВ через електронні ПДВ-рахунки.

Начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Головного управління державної фіскальної служби у Сумській області Наталія Коваль доповіла про особливості складання податкової накладної та додатків до неї виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб Головного управління державної фіскальної служби у Сумській області Олег Мілявський розкрив зміни до Податкового кодексу України в частині відміни фіксованого сільськогосподарського податку та запровадження єдиного податку, де сільгосптоваровиробники віднесені до четвертої групи платників податку.

Спеціалісти бухгалтерських служб та керівники сільськогосподарських товаровиробників області взяли активну участь у обговоренні податкових нововведень та висловили стурбованість, чи не призведе запровадження механізму сплати ПДВ через електронні ПДВ-рахунки до постійного відволікання обігових коштів у суб’єктів господарювання.

Значну увагу фахівцями Головного управління державної фіскальної служби у Сумській області приділялося відповідям на питання, які виникали в ході таких обговорень. Окрім того запевнили, що система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Податковим кодексом України; та зауважили, що норми, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними.

Директором Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Володимиром Івченком запропоновано спеціалістам бухгалтерських служб та керівникам господарств проаналізувати, як вплинуть зміни внесені до Податкового кодексу України на економіку їх господарств, та які фінансові ризики можуть виникнути у зв’язку із запровадженням електронного адміністрування ПДВ. Такий аналіз може стати темою наступного семінару та обговорень.