Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

З 1 СІЧНЯ 2015 РОКУ ДІЄ РЯД НОВОВВЕДЕНЬ В ОПОДАТКУВАННІ ПІДПРИЄМСТВ ГАЛУЗІ АПК

13 січня 2015 року під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка відбулася селекторна нарада з питань реалізації Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік” та Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”.

У нараді взяли усть заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Андрій Крамченков, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Володимир Івченко, керівники територіальних органів центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, та інші.

Відповідно до Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” зберігається режим оподаткування ПДВ у сфері сільського і лісового господарства, а також рибальства. Для зменшення податкового тиску введено окрему групу платників єдиного податку. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко заявив під час селекторної наради.

„За останні роки найвагомішою підтримкою для аграрних товаровиробників є збереження пільгових режимів оподаткування. Прийнятим законом скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства. Змінено режим оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур”, - сказав під час наради Міністр.

Олексій Павленко додав, що у Законі „Про Державний бюджет України на 2015 рік” кількість бюджетних програм Мінагрополітики скорочено з 32 до 19.

Директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Мінагрополітики України Баграт Ахіджанов ознайомив учасників селекторній нараді зі змінами до Податкового кодексу України, а також щодо здійснення у 2015 році видатків на заходи з проведення лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних робіт, утримання ветеринарних лікарень та ветеринарних лабораторій в областях не з Державного бюджету України, як відбувалося раніше, а з обласних бюджетів.

Окремо обговорювалося питання щодо ефективності використання коштів на підтримку та розвиток АПК з Державного бюджету України в 2014 році із заслуховуванням регіонів.

Міністр наголосив керівникам структурних підрозділів на необхідності забезпечити реєстрацію кредиторської заборгованості, розробити та подати на затвердження паспорти бюджетних програм. За його словами, необхідно провести інвентаризацію порядків використання бюджетних коштів. Олексій Павленко наголосив на важливості роз’яснювальної роботи державних органів щодо дії податкових новацій з 1 січня 2015 року.

Також Міністр доручив підготувати пропозиції Мінагрополітики до Мінфіну щодо внесення змін до Закону „Про Державний бюджет України на 2015 рік” в частині збільшення видатків на АПК.