Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВИРОЩУВАННЮ СОЇ – НАУКОВІ ПІДХОДИ…

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААНУ 05 вересня 2014 року проведено науково-практичний семінар по збиранню сортів сої в демонстраційно-технологічному полігоні Інституту.

У проведенні семінару прийняли участь керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств області, науково-дослідних установ області, Сумського національного аграрного університету, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

 

 

Відкриваючи семінар-нараду, директор Департаменту Володимир Івченко зазначив, що з кожним роком розширюються площі посіву сої, як  сільськогосподарськими підприємствами, так і господарствами населення.

Якщо у 2000 році посівні площі сої по всіх категоріях господарств складали лише 0,8 тис. га, то у 2014 році – 92,7 тис. га, урожайність у 2000 році складала – 10,9 цнт/га, то у 2014 році становить - 19,7 цнт/га, рентабельність вирощування сої, за даними господарств  становить 20 відсотків і більше.


Найбільша врожайність сої, на даний час, мають господарства Лебединського - 24,7 цнт/га, Тростянецького – 23,4 цнт/га та Роменського районів – 22,0 цнт/га.

На дану культуру із року в рік збільшується попит, тому згідно прогнозованих показників у 2017 році посіви площі в області становитимуть біля 100 тис. га.

Враховуючи розширення площ посівів даної культури, сьогодні актуальним питанням у визначенні сортів сої, які дають найкращі показники при вирощуванні в регіоні Сумської області, можуть бути попередниками для посіву озимих культур та сприяють прибутковості її виробництва.

В обговоренні питань щодо вирощування сої прийняли участь начальник управління агропромислового розвитку Сумської районної державної адміністрації Пархоменко Г.О., директор Інституту сільського господарства Північного Сходу Кабанець В.М., завідуючий відділом рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу Нагорний В.І..

Під час проведення семінару було проведено контрольні обмолоти посіяних сортів сої.

Найкращу урожайність показали сорти сої Кордобо – 33,7  цнт/га, Ліссобон – 30,4 цнт/га, Мерлін – 28,7 цнт/га.

Завідуючим  відділом рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу Нагорним В.І. в ході проведення контрольних обмолотів було надано учасникам вичерпну інформацію про сорти та гібриди сої, технологію вирощування та надано методичні рекомендації щодо підбору сортів сої, застосування засобів захисту рослин, термінів посіву, в залежності від сорту сої.

Учасникам семінар-наради була надана можливість ознайомитись на демонстраційно-технологічному полігоні Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ з ділянками посівів гібридів кукурудзи на зерно, соняшнику,  де представниками компаній «Оріонбіотех», «Піонер», «KWS», «Маїс», «Лімагрейн» надані рекомендації щодо особливостей вирощування вказаних культур.

По завершенню семінару представники компанії «Маїс» запросили сільськогосподарських товаровиробників Сумської області прийняти участь у семінарі з питань технології вирощування кукурудзи на зерно, ознайомитися з виробництвом насіння кукурудзи на власному кукурудзо-переробному заводі в м. Черкаси.

Підводячи підсумки Володимир Івченко відмітив, що завдяки плідній співпраці аграріїв області з науково – дослідними закладами, компаніями, які займаються постачанням насіння, засобів захисту рослин Сумська область посідає шосте місце по Україні з урожайності зернових культур, четверте місце з урожайності озимої пшениці.