Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УРОЖАЙ ЗБИРАЙ І ПРО НАСТУПНИЙ ДБАЙ…

Завершуючи збирання урожаю ранніх зернових і зернобобових культур аграрії області уже сьогодні живуть турботою про майбутній урожай – проводиться засипка насіння озимих і ярих культур, підготовлюється грунт під посів озимих культур, накопичуються необхідні мінеральні добрива та засоби захисту рослин.

З 10 серпня наступають оптимальні терміни посіву озимого ріпаку.

Під урожай поточного року сільськогосподарськими підприємствами області було посіяно18,8 тис. га ріпаку, з якого 1,4 тис. га в зимовий період загинули.

Станом на 05.08.2014 року в області завершено збирання озимого ріпаку, намолочено 48,5 тис. тонн, при урожайності 27,9 ц/га, що на 6,8 ц/га більше відповідного періоду минулого року.

 

Як засвідчують результати урожайності цього року, так і в минулих років агрокліматичні умови сприятливі для вирощування цієї культури. 

Під урожай 2015 року планується посіяти озимого ріпаку сільськогосподарськими підприємствами області на площі 19 тис. 287 га, що на 462 га більше минулого року.

З метою надання методичних рекомендацій сільськогосподарським товаровиробникам області в питання проведення посіву озимих ріпаків Департаментом агропромислового розвитку спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААНУ, на його базі, 06.08.2014 року проведено семінар-нараду з питання підготовки грунту, посіву озимого ріпаку та догляду за його посівами в осінь-зимовий період 2014-2015 року.

В семінар-нараді прийняли участь науковці Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ, Сумського національного аграрного університету, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств області, які займаються посівами озимих ріпаків, начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

В ході проведення семінару заступником директора Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ Собко М.Г. буда надана розширена інформація про особливості підготовки грунту під посів озимого ріпаку  урожаю 2015 року, під час якої були надані методичні рекомендації щодо способів обробітку грунту та шляхів збереження вологи в грунті.

З особливою зацікавленістю учасники наради заслухали інформацію консультанта компанії «August» Моргун М.М., щодо підготовки насіння озимого ріпаку до посіву та прогнозування догляду за посівами озимого ріпаку у осінній період 2014 року.

Учасникам семінар-наради була надана можливість ознайомитись на демонстраційно-технологічному полігоні Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ з ділянками посівів гібридів та сортів сої, кукурудзи на зерно, соняшнику, де представниками компаній «Оріонбіотех», «Піонер», «KWS» надані рекомендації щодо особливостей вирощування вказаних культур.