Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПИТАННЯМ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ ОСОБЛИВУ УВАГУ

«Питання енергетичної безпеки держави сьогодні набуває особливого значення. В умовах припинення постачання російського палива та нестабільної ситуації на газовому ринку ефективність роботи енергетичного сектору області є складовою досягнення енергетичної незалежності країни», – зауважив голова Сумської обласної державної адміністрації Володимир Шульга, коментуючи ситуацію щодо енергетичної безпеки держави.

Саме  з метою забезпечення активізації запровадження енергоефективних технологій  та  використання альтернативних   видів палива   на молокопереробних  підприємствах  області, 04 липня 2014 року Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації проведено нараду з керівниками та головними інженерами молокопереробних підприємств.

 

Директор Департаменту Володимир Івченко повідомив присутніх на зібранні про те, що головою Сумської обласної державної адміністрації підписано розпорядження від 27.06.2014 № 273-ОД «Проутворення кризового енергетичного штабу з питань забезпечення стабільного проходження в Сумській області опалювального сезону 2014-2015 років».  

«На відміну від промислово розвинутих країн, де енергозбереження є елементом економічної та екологічної діяльності, для України - це питання виживання в ринкових умовах і входження на європейські та світові ринки», - відмітив Володимир Івченко, а також  інформував про те, що підприємствами харчової та переробної промисловості   Сумської   області   у  2013  році  використано  61  653,866  тис. куб. м. природного газу, що на 15,4% більше, ніж спожито у 2012 році.

Молокопереробними підприємствами області за минулий рік спожито 12 283,741 тис. куб. м. газу, що на 19,7% більше, ніж у 2012 році.

На альтернативних видах палива в області  працює тільки одне підприємство - ТОВ ОМПК «Славія».

Такий стан справ щодо споживання природного газу підприємствами молочної галузі області є незадовільним, а робота з енергозбереження та впровадження альтернативних видів палива не достатньою.

Було заслухано представників із кожного молокопереробного підприємства щодо цих питань.

Підприємствам запропоновано провести енергетичний аудит виробництв та за його результатами розробити заходи щодо зменшення споживання природного газу, максимального використання альтернативних видів палива.

Вирішено направити листи власникам молокопереробних підприємств за підписом директора Департаменту агропромислового розвитку з проханням розглянути питання щодо фінансування намічених заходів.