Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ САДІВНИЦТВА В ОБЛАСТІ

Для вирішення питань у сфері ведення садівництва та переробки ягідної продукції, 16 квітня 2014 року заступником директора Департаменту Аллою Боронос проведено нараду у форматі «круглого столу» з керівниками базових садівничих господарств області.

Так, виробничий потенціал садівництва області на сьогодні визначається діяльністю 16 підприємств, які займаються виробництвом плодово-ягідної продукції, з них 3 - вирощуванням садивного матеріалу плодових та ягідних культур розповіла заступник директора.

 

Загальна кількість плодово-ягідних насаджень становить близько 800 гектарів, в тому числі 620 гектарів в плодоносному віці із яких близько100 гектарів – ягідники.

У 2013 році в області вироблено плодово-ягідної продукції по всім категоріям господарств 13 тис. тонн, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 1,33 тис. тонн.

Для підтримки господарств, які займаються виробництвом плодово-ягідної продукції з боку держави діє бюджетна програма «Закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

За даними Міністерства аграрної політики пропонується внесення змін до Порядку в частині здійснення компенсації витрат не лише поточного, а й попереднього років зазначила заступник директора.

Головним напрямом докорінних змін економічної ситуації в галузі садівництва є поліпшення використання наявних ресурсів господарств, розширення переробки і зберігання продукції в місцях її вирощування.

Також керівниками садівничих господарств було акцентовано увагу щодо вирішення питань на державному рівні по кредитуванню на пільгових умовах сучасного та новітнього обладнання, по розробці відповідної проектної документації по зрошувальним системам та створення асоціації садівників області для координації спільних дій.