Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СТАН ПОСІВІВ ОЗИМИХ КУЛЬТУР

Обговорювався під час проведення 29 квітня 2020 року наради у форматі ZOOM конференції. Захід відбувся під головуванням першого заступника Міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, за участю голови Сумської обласної держаної адміністрації Романа Грищенка, керівника апарату Сумської обласної державної адміністрації Ігоря Кальченка та фахівців Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку

Заступник Міністра зосередив увагу присутніх на питанні загибелі у поточному році посівів озимих культур та втрат сільськогосподарських товаровиробників.

 

Нажаль, погодні умови березня-квітня, які характеризувалися зниженням температури повітря та грунту нижче 0°С, негативно вплинули на стан озимих культур. Відсутність вологи та стрімке наростання денного температурного режиму негативно вплинули на їх подальший розвиток. Після поновлення весняної вегетації по всій території країни відмічено значні площі загибелі та зрідження посівів озимих культур.

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у зв’язку з урахуванням норм Порядку використання коштів резервного фонду бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 415 (далі - Порядку), розроблено алгоритм отримання сільськогосподарськими підприємствами коштів резервного фонду бюджету у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, яка завдала шкоди посівам, або призвела до їх загибелі. 

Слід зазначити, що відповідно до пункту 11 Порядку кошти із резервного фонду бюджету суб’єктам господарської діяльності недержавної форми власності виділяються через головних розпорядників бюджетних коштів лише на умовах повернення.

Однією із умов виділення коштів є відсутність заборгованості регіону перед резервним фондом бюджету.

Станом на 28 квітня згідно з наявною в Департаменті агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації оперативною інформацією по сільськогосподарських підприємствах Буринського, Глухівського, Лебединського Недригайлівського, Охтирського та Шосткинського районів Сумської області спостерігається загибель озимих культур, а саме озимого ріпаку на площі 1150 гектарів та озимої пшениці – 440 гектарів.