Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

КООПЕРАЦІЯ В АГРАРНІЙ СФЕРІ ЯК ЗАПОРУКА ЗМІЦНЕННЯ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО АГРАРНОГО БІЗНЕСУ СУМЩИНИ

20 грудня 2018 року у виставковому центрі «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати під головуванням голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка відбувся ІІІ форум виробників сільськогосподарської продукції «Кооперація в аграрній сфері як запорука зміцнення малого та середнього аграрного бізнесу Сумщини».

Організатори форуму: Сумська обласна державна адміністрація, Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Сумська обласна рада, Сумський обласний фонд підтримки підприємництва, Сумська торгово-промислова палата.

Відкриваючи форум, Микола Клочко зазначив, що кооперація була і залишається єдиним шляхом до збереження селянства, забезпечення продовольчого і соціального захисту населення, економічної облаштованості і сталого розвитку сільських територій.

Захід проводився з метою:

  • визначення потреб аграрного бізнесу в кооперації та найефективніших напрямків для розвитку кооперації на Сумщині;
  • виявлення перешкод для кооперації в аграрній сфері та шляхів їх усунення;
  • ознайомлення з формами державної підтримки та проектами фінансової, матеріальної підтримки міжнародних і національних фондів для кооперативів та осіб, які бажають об’єднатися в кооперативи в Україні;
  • вивчення досвіду успішних кооперативів-виробників аграрної продукції.

У форумі взяли участь: представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Українського кооперативного альянсу, Аграрного Союзу України, громадської спілки виробників «Органічна Україна. Північ», Кооперативного об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Рівноправність» (м.Львів), науковці, досвідчені практики, а також представники районних державних адміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Сумщини, місцеві агровиробники та зацікавлені особи.

У ході проведення форуму учасники заходу мали можливість ознайомитися з питаннями щодо нових правил отримання членами кооперативу земель за межами населених пунктів та можливості об’єднаних територіальних громад для розвитку сільськогосподарської кооперації, ролі дорадчих служб у процесі створення сільськогосподарських кооперативів, перспектив державної підтримки сільськогосподарських кооперативів України в 2019 році та ряд інших питань.

Координатор Робочої групи з питань розвитку сільських територій Офісу підтримки реформ при Міністерстві аграрної політики та продовольства України Роман Корінець ознайомив присутніх з перспективами змін нормативного регулювання діяльності кооперативів в Україні.

У ході проведення форуму відбулися воркшопи по відпрацюванню механізмів діяльності сільськогосподарських кооперативів та інститутів їх підтримки. Учасники заходу мали змогу ознайомитися зі станом розвитку та перспективами кооперації на території Сумської області, а також із передовими практиками сільськогосподарської кооперації в Україні та світі, знайти партнера для кооперації за обраним напрямком.