Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СТАН ОЗИМИХ РОСЛИН ТА МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ЇХ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ В ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

З такою тематикою 13 грудня 2018 року на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації відбулася науково-практична нарада.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак при відкритті заходу зупинився на сучасному стані розвитку зерновиробництва в області, проаналізував підсумки збирання урожаю 2018 року, економічні показники виробництва зернових культур, тенденції збільшення валового виробництва завдяки впровадженню новітніх сучасних технологій.

У поточному році отримано найбільший за всю історію області валовий збір зерна який досяг рівня – 4 млн. 453 тис.тонн. Значна частка в його формуванні належить озимим зерновим культурам.

Про стан посівів озимої пшениці, заходи щодо догляду за ними навесні в 2019 році та методи оцінки перезимівлі озимих колосових розповів заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Микола Собко, а також ознайомив присутніх з методами визначення їх життєздатності в зимовий період. Крім того науковець наголосив, що у зв’язку з тим, що на звітну дату 47% озимих зернових колосових знаходяться у задовільному стані, необхідно в зимовий період постійно проводити моніторинг вмісту цукрів цих рослин, а також запропонував з даного питання звертатися за послугами до Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН.

Представники Сумського обласного центру з гідрометеорології проінформували про погодні умови та хід перезимівлі озимих культур у 2018-2019 роках. Згідно з довгостроковим прогнозом Українського гідрометцентру середня місячна температура в грудні 2018 та січні, лютому і березні 2019 року очікується  на 1-1.50С вищою за норму. На фоні підвищеної проти норми температури повітря слід очікувати різких змін погодних умов, короткокочасних, але достатньо сильних  похолодань і більш тривалих відлиг, опадів як у вигляді снігу, так і дощу та нестійкого снігового покриву.

По завершенню розгляду основної тематики заходу, директор Східно-Регіонального Департаменту зі страхування ПрАТ Української пожежно-страхової компанії Любов Сидоренко запропонувала страхувати посіви сільськогосподарських культур, а також послуги із захисту прав власників/розпорядників земель та збіжжя у разі рейдерського захоплення підприємств.

Під час дискусії учасники заходу отримали багато цікавої, корисної інформації та обговорили проблемні питання господарської діяльності.