Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗМІНИ В ПОРЯДКАХ ОТРИМАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ОБГОВОРИЛИ В ХОДІ ПРОВЕДЕННЯ СЕЛЕКТОРНОЇ НАРАДИ

12.11.2018 під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори відбулася селекторна нарада в режимі відеоконференції із заступниками голів районних державних адміністрацій та керівниками структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій.

У ході проведення селекторної наради розглянуто питання щодо актуальних змін в порядках використання коштів для підтримки сільгосптоваровиробників за рахунок коштів Державного бюджету у 2018 році.

Відкриваючи нараду, Микола Подопригора зазначив, що в Державному бюджеті України на 2018 рік передбачено значні кошти на підтримку сільгосптоваровиробників, як юридичних осіб, так і особистих селянських господарств. Для забезпечення ефективності використання цих коштів внесено оперативні зміни в чинні нормативні документи з метою наближення фінансової підтримки до потенційних отримувачів.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак у ході проведення наради поінформував, що найбільше законодавчі зміни стосуються Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. № 911 новоствореним фермерським господарствам передбачено виділення бюджетної субсидії на 1 гектар, інші фермерські господарства у 2018 році можуть отримати бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь (розмір субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30 тис. гривень), до 60 тис. гривень збільшена сума компенсації вартості придбаного насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва. Розширено можливість участі в програмі державної підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за ознакою напрямку їх діяльності.

Директор Сумського обласного відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Олексій Пасько розповів учасникам наради про порядок подачі заявок на отримання фінансової підтримки до регіонального відділення Укрдержфонду.

Заступник директора Департаменту – начальник управління бухгалтерського обліку, економічного аналізу та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Наталія Ніколаєнко повідомила слухачів про зміни у формах бланків документів для надання державної підтримки галузі тваринництва, про що необхідно повідомити місцеві органи самоврядування, що здійснюють приймання документів від домогосподарств на отримання спеціальної дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби, надала роз’яснення щодо правильності заповнення відомостей фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк.

Ірина Пилипенко, головний спеціаліст відділу економічного аналізу, інвестиційної діяльності та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, розповіла присутнім, що рішенням Кабінету Міністрів України збільшено видатки державного бюджету на 2018 рік за програмою 2801030 «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» на 200 млн гривень та знято обмеження щодо участі в цій програмі для агропідприємств за ознакою розміру виручки за минулий рік. Обласною конкурсною комісією з питань надання суб’єктам господарювання агропромислового комплексу часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами проводиться приймання заявок та документів на здешевлення кредитів у 2018 році до 27.11.2018. Зараз структурним підрозділам з питань розвитку агропромислового комплексу райдержадміністрацій необхідно провести якісну роз’яснювальну роботу серед сільгосптоваровиробників щодо участі в програмах державної підтримки агропромислового комплексу у 2018 році.