Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРАВОВІ ЗНАННЯ ДЛЯ ВСІХ І КОЖНОГО

 

 

 

З такою назвою 20 вересня 2018 року в Сумській обласній універсальній науковій  бібліотеці відбувся круглий стіл.

У заході взяли участь науковці та студенти аграрного коледжу Сумського національного аграрного університету, представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області та Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації тощо.

Головний спеціаліст - юрисконсульт Департаменту агропромислового розвитку розповіла присутнім про порядок створення фермерського (сімейного) господарства, зокрема, вона звернула увагу на те, що профільний Закон «Про фермерське господарство», визначаючи склад членів сімейного господарства, відсилає до положень статті 3 Сімейного кодексу. «Відповідно до кодексу, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, - зауважила Валентина Мельник. – Водночас, права члена сім'ї має й одинока особа. Відтак, одна особа фактично також може створити сімейне фермерське господарство».

Як зазначила юрисконсульт, закріплюючи права та обов’язки учасників сімейного фермерського господарства у формі юридичної особи, можна як скористатися існуючим модельним статутом, так і розробити статут господарства самостійно, індивідуально під власні потреби. Далі має бути юридично оформлене рішення засновників із переліком осіб, що брали участь у зборах. Усі ці документи далі подаються до державного реєстратора. Приємним нюансом є той факт, що сьогодні за реєстрацію юридичної особи адміністративний збір не сплачується (сплатити його доведеться у разі, якщо забажаєте пізніше внести зміни до статутних документів). Окремо також необхідно буде вирішити питання надбання земельного банку.

У 2016 році законодавець спростив умови створення фермерського господарства, встановивши можливість його діяльності без набуття статусу юридичної особи. Таке господарство організовується фізичною особою - підприємцем самостійно або спільно з членами сім’ї на підставі договору, що укладається членами однієї сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Валентина Мельник звернула увагу, що у документі має бути вказаний режим майна господарства, зокрема, користування ним, порядок покриття збитків, розподілу прибутку і витрат та інші важливі речі. Після цього реєструється фізична особа-підприємець і можна розпочинати фермерську діяльність.

Старший викладач кафедри міжнародних відносин юридичного факультету Сумського національного аграрного університету Наталія Петрова зупинилася на правовому регулюванні виробничо-господарської діяльності аграрних підприємств.

Крім того, начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олексій Рибалка, розповів про найбільш поширені проблеми юридичного характеру, з якими стикаються землевласники. Зокрема, це питання розміру орендної плати, розірвання договорів оренди землі. В окремих випадках можуть виникати перешкоди і на шляху людей, які бажають скористатися своїм правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки.

Разом з цим, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правововї допомоги у Сумській області Володимир Жалковський, розповів про діяльність системи безоплатної правової допомоги, її структуру та цілі. Зокрема зазначив, що в центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги кожен громадянин має право на безоплатну первинну правову допомогу, а особи, які підпадають під категорію осіб, визначену статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Підводячи підсумки круглого столу завідуюча відділом документів з природних і аграрних наук Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки Олександра Стрельченко подякувала виступаючим за інформацію та висловила сподівання на плідну співпрацю у майбутньому.