Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

АГРОПРОДУКЦІЯ СУМЩИНИ Є ВИТРЕБУВАНОЮ НА ЗОВНІШНІХ РИНКАХ

Сільськогосподарські та переробні підприємства Сумської області забезпечують потреби не лише регіонального і внутрішнього ринку України, а й експортують продукцію до інших країн.

У 2020 році підприємства Сумщини реалізовували продовольчі товари до понад 20 країн. Традиційно, вироблені на Сумщині м’ясо яловичини постачалося споживачам Білорусі, Узбекистану, Казахстану, Грузії, Китаю; м’ясо птиці  – Беніну, Азербайджану; сир твердий та м’який – Киргизстану, Казахстану, ОАЄ, США; масло вершкове – Азербайджану, Грузії, США, Вірменії, Казахстану; молоко сухе – Азербайджану, Китаю, Єгипту, Грузії, Албанії, Бангладешу, ПАР; яйця курячі  – ОАЕ, Саудівської Аравії, Королівства Бахрейн, Кувейту, Оману; олія та шрот соняшниковий  – Польщі, Білорусі.

МІНЕКОНОМІКИ ВІДТЕРМІНОВАНО ВВЕДЕННЯ В ДІЮ ПОСИЛЕНИХ ВИМОГ ЩОДО ЗАГОТІВЛІ СИРОГО МОЛОКА

Набрав чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 24.12.2020 № 2760, яким відтерміновано на 2 роки підвищення граничних значень для критеріїв відповідності сирого молока в частині вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів.

Рік тому в Україні було розпочато перехідний період з наближення до європейських вимог безпечності та якості шляхом поетапного підвищення граничних значень для критеріїв до сирого молока: рівень загального бактеріального забруднення (ЗБЗ) і кількість соматичних клітин (КСК). Для дотримання таких критеріїв оператори ринку молока та молочних продуктів мають виконувати спеціальні гігієнічні вимоги до виробництва та введення в обіг сирого молока.

УРЯД УДОСКОНАЛИВ ЗАКОНОДАВСТВО У СФЕРІ НАСІННИЦТВА ТА РОЗСАДНИЦТВА

13 січня 2021 року  на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено законопроєкт, спрямований на імплементацію законодавства ЄС у насінництві та розсадництві, спрощення ведення підприємництва у цих сферах та підвищення якості садивного матеріалу.

«Гармонізація національного законодавства з правом ЄС сприятиме виробництву в Україні високоякісного садивного матеріалу, який відповідає сучасним міжнародним вимогам. Це дозволить українським виробникам підвищити свою конкурентоспроможність та зміцнити позицію України на світовому ринку», - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

УРЯД ПІДТРИМУЄ ЯГІДНИКІВ СУМЩИНИ

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року №587 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства» та відповідно до розподілу бюджетних коштів затверджених наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 02.12.2020 №2513 «Про розподіл коштів, які використовуються на фінансову підтримку розвитку садівництва виноградарства та хмелярства, за напрямами в розрізі кожного суб’єкта господарювання» аграріям Сумщини частково відшкодовано вартість придбаного садивного матеріалу ягідних культур на суму 588,6 тис. гривень.

АГРАРІЇ СУМЩИНИ ОТРИМАЛИ 66,2 МЛН ГРИВЕНЬ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ ЗА ПРИДБАННЯ ТЕХНІКИ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА

Завдяки бюджетній програмі «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» напряму «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у 2020 році аграрії Сумщини придбали 650 одиниць техніки, сільськогосподарських машин та обладнання на загальну суму 326,7 млн гривень. Це сприяло суттєвому оновленню технічної бази аграрного сектору регіону.

При цьому сільськогосподарським підприємствам Сумської області було перераховано 66,2 млн гривень часткової компенсації за понесені витрати на придбання нової техніки. Таким чином Сумщина стала другою серед регіонів України, що отримали одну з найбільших компенсацій від держави за цим напрямом програми.