Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДО ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ТА СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ПЕРІОД ДО 2020 РОКУ ВНЕСЕНІ ЗМІНИ

26 вересня 2017 року під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори в Сумській обласній державній адміністрації відбулася нарада із заступниками голів районних державних адміністрацій, керівниками структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та головами деяких об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад області щодо обговорення змін, внесених до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року та затверджених рішенням Сумської обласної ради від 15.09.2017.

Одночасно в районних студіях проходила онлайн-трансляція вищезазначеної наради, учасниками якої були представники районних державних адміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад, зацікавлені особи.

У заході взяли участь також представники структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації, зокрема: Департаменту агропромислового розвитку, Департаменту фінансів та Департаменту економічного розвитку і торгівлі.

Відкриваючи нараду, Микола Подопригора зауважив, що Програма, як показав час, потребувала внесення змін та коректив. У зв’язку з цим на розгляд Сумської обласної ради 15.09.2017 внесено проект змін до зазначеної Програми та затверджено їх рішенням обласної ради.

У ході презентації зазначеної Програми заступник начальника управління бухгалтерського обліку, економічного аналізу та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Наталія Ніколаєнко зазначила, що після внесення змін до Програми право на отримання часткового відшкодування витрат з обласного бюджету мають тепер і представники аграрного бізнесу (фізична особа-підприємець).

Також передбачено надання субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо суб’єктів господарювання комунальної форми власності. Субвенція надається на умовах конкурсного відбору проектів згідно з планом соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад та спрямовується на:

- придбання обладнання для збору, охолодження та переробки молока та молочної сировини;

- придбання обладнання для проведення  охолодження, заморозки, сортування, пакування, палетизації, сублімаційного висушування фруктів та ягід, їх зберігання;

- придбання саджанців плодово-ягідних культур.

Дія Порядку підготовки фахівців за освітнім ступенем «Магістр» магістерського курсу «Регіональний менеджмент» поширюється тепер і на спеціалістів органів місцевого самоврядування Сумської області, які є громадянами України і мають диплом бакалавра.

Наталія Ніколаєнко зазначила, шо із змістом Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року можна ознайомитися на веб-розділі Департаменту агропромислового розвитку Сумської  обласної державної адміністрації веб-порталу місцевих органів виконавчої влади Сумської області www.apk.sm.gov.ua

Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації Олександр Сітак повідомив, що Програмою розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2019 роки, затвердженою рішенням Сумської обласної ради від 22.12.2016 (зі змінами від 15.09.2017), передбачено виділення коштів з місцевих бюджетів для фінансової підтримки шляхом надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах.

Під час проведення конкурсного відбору для надання часткової компенсації передбачається надання пріоритетів тим суб’єктам підприємництва, які реалізуються у будь-якій з наступних сфер господарської діяльності: органічне сільськогосподарське виробництво, ягідництво, вівчарство, свинарство, переробка молока та виробництво продуктів харчування. Виконавець за вказаним напрямком: Комунальна установа «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради.

Підводячи підсумки наради, Микола Подопригора закликав учасників наради активно долучатися до виконання програмних завдань, реалізація яких сприятиме підвищенню конкурентоспроможності продукції агропромислового комплексу області, покращенню добробуту сільського населення, створенню нових робочих місць, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів.