Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПИТАННЯ СІВБИ ОЗИМИХ КУЛЬТУР ТА ФОРМУВАННЯ ВРОЖАЮ ПІЗНІХ КУЛЬТУР У 2017РОЦІ ОБГОВОРЮВАЛИСЬ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАР-НАРАДИ

07 вересня 2017 року на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України відбулася семінар-нарада на тему: «Особливості проведення сівби озимих культур під урожай 2018 року. Формування врожаю пізніх культур у поточному році та результати їх агроекологічного випробування».

У семінарі взяли участь заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Петро Турчин, заступник директора з наукової роботи та спеціалісти Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України, представники провідних наукових установ України, Директор Сумського обласного центру з гідрометеорології Олександр Пономарьов, керівники та спеціалісти структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств області, представники комерційних компаній.

У вітальному слові заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора зазначив, що сьогоднішній семінар відбувається в особливий період року для сільськогосподарських товаровиробників наразі продовжується збирання врожаю зернових та зернобобових культур, які сприяють забезпеченню продовольчої безпеки як нашої області так і в цілому держави, а також закладається фундамент для врожаю 2018 року через проведення відповідного комплексу сільськогосподарських робіт, а саме – підготовку ґрунту під посів, підготовку насіннєвого матеріалу, накопичення матеріально-технічних ресурсів та безпосереднього проведення посіву озимих культур та догляду за ними в осінній період.

Про наукове забезпечення заходів по проведенню посівної кампанії озимих культур та особливості сівби озимих зернових культур у поточному році інформував заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України Микола Собко.

Директор Сумського обласного центру з гідрометеорології Олександр Пономарьов розповів про агрокліматичний прогноз в області на період проведення осінньо-польових робіт.

Старший науковий співробітник лабораторії селекції та насінництва Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України Володимир Троценко зупинилися на агроекологічному випробуванні гібридів соняшнику в умовах 2017 року.

Разом з цим на демонстраційно-технологічних полігонах присутні мали можливість ознайомитися з гібридами кукурудзи, соняшнику та сортами сої.