Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Пріорітети розвитку агропромислового комплесу

Оновлено: 14.05.2020 

Звіт
про хід виконання  заходів основних завдань
Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019 рік та наступні 2020-2021
програмні роки щодо розвитку агропромислового комплексу області
за І квартал 2020 року

№з/п Завдання Заходи Стан виконання
Пріоритет 1.3. Сільське господарство
1. Виробництво органічної продукції Захід 1.Відшкодування суб’єктам господа-рювання агропромислового комплексу області з обласного бюджету на безповоротній основі 75% витрат у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції та отриманням сертифікату відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, але не більше 15 тис. гривень на рік для одного суб’єкта господарювання  В області розроблена і виконується Програма розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, яка затверджена рішенням Сумської обласної ради від 07.10.2016 (далі − Програма). Одним з напрямків Програмиє сприяння збільшенню обсягів виробництва органічної продукції.Засідання комісії з питань виконання заходів зазначеної Програми відбулося 19.02.2020, за підсумками якого прийнято рішення щодо початку прийому від сільськогосподарських дорадчих служб заявок та документів для отримання бюджетних коштів за напрямом «Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності».Рішення щодо початку прийому заявок та документів від суб’єктів господарювання для отримання часткового відшкодування та фінансової підтримки за напрямком «Сприяння збільшенню обсягів виробництва органічної продукції» буде прийнято в пізніші терміни у межах коштів, передбачених в обласному бюджеті на реалізацію заходів Програми.У заходах Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки передбачено проведення у ІІ кварталі 2020 року аграрного слобожанського форуму «Органічне виробництво - повага до себе та своєї землі», одним із організаторів якого виступатиме Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації. 
2. Розбудова інфраструктури аграрного ринку Захід 1. Уведення потужностей зі зберігання сільськогосподарської продукції:- будівництво та реконструкція елеваторних потужностей;- будівництво та реконструкція зерноочисних та зерносушильних комплексів Протягом 2020 року на будівництво (реконструкцію) елеваторних потужностей передбачається залучити 550,5 млн гривень інвестиційних коштів,з яких станом на 01.04.2020 залучено 290,8 млн гривень.У приватно-виробничому комерційному підприємстві «СТС» Конотопського району проводиться будівництво елеватора потужністю 100 тис. тонн вартістю 500 млн гривень, з яких 382,5 млн гривень планується залучити у 2020 році. Станом на 01.04.2020 обсяг залучених коштів становить 35,5 млн гривень.У ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод» Кролевецького району проводиться будівництво додаткових потужностей елеваторного комплексу потужністю 60 тис. тонн вартістю 75 млн гривень, обсяг залучених коштів становить51 млн гривень. Агрохолдингом A.G.R. GROUP у Середино-Будському районі триває будівництво І черги зернового елеватора потужністю 28 тис. тонн вартістю 250 млн гривень, обсяг залучених коштів становить200 млн гривень. У ТОВ «Україна» Великописарівського району проводиться будівництво зерно-приймального та сушильного комплексу потужністю 5 тис. тонн вартістю 30 млн гривень, обсяг залучених коштів становить0,3 млн гривень.У ТОВ АФ «Мрія» Великописарівського району проводиться будівництво зерно-приймального та зерносушильного комплексу потужністю 4 тис. тонн вартістю 12 млн гривень, обсяг залучених коштів становить4 млн гривень.УФГ «Бантов» Великописарівського району проводиться будівництво ємності для зберігання зерна потужністю 4 тис. тонн вартістю 8 млн гривень, обсяг залучених коштів становить 6 млн гривень.У ПП «Дія» Шосткинського району проводиться реконструкція зерноскладу потужністю 4 тис. тонн вартістю 0,8 млн гривень, обсяг залучених коштів становить0,25 млн гривень. 
3.  Розвиток великотоварного тваринництваз використаннямсучасних технологій Захід 1.Реалізація 14 інвестиційних проектів у галузі тваринництва В об’єкти галузі тваринництва у 2020 році планується залучити 30,2 млн гривень інвестиційних коштів. Станом на 01.04.2020залучено 8,9 млн гривень.У ТДВ «Маяк» Тростянецького району проводиться реконструкція молочно-товарної ферми потужністю 600 голів вартістю 4,45 млн гривень, обсяг залучених коштів становить 1,52 млн гривень;У ФГ «Озон» Шосткинського району проводиться будівництво тваринницького приміщення для утримання молодняку ВРХ потужністю 200 голів вартістю 30 млн гривень, обсяг залучених коштів становить7,4 млн гривень. 
4. Розвиток сільськогосподарського дорадництва Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності на оплату соціально спрямованих дорадчих послуг, а саме: навчання та надання дорадчої допомоги сільськогосподарським товаровиробникам та сільському населенню з питань урегулювання відносин власності на землю і майно та ефективного їх використання;інформування про новітні досягнення науки і техніки, поширення і впровадження у виробництво сучасних технологій, передового досвіду господарювання, дотримання стандартів якості та безпеки сільсько-господарської продукції;навчання з диверсифікації сільськогосподарського виробництва У Сумській області проводиться робота щодо сприяння розвитку в регіоні сільсько-господарської дорадчої служби.Сумська торгово-промислова палата 01.08.2019 отримала статус сільськогосподарської дорадчої служби та внесена до Реєстру сільськогосподарських дорадчих служб і має право на надання дорадчих послуг з питань, передбачених кваліфікаційними свідоцтвами сільськогосподарських дорадників та сільськогосподарських дорадників та сільськогосподарських експертів-дорадників.Поряд з цим, в області 38 осіб отримали сертифікат дорадників та експертів-дорадників, з яких станом на 01.04.2020 в Реєстрі сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників зареєстровано 29 осіб.Одним з напрямів реалізації Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року є фінансова підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності. Засідання комісії з питань виконання заходів зазначеної Програми відбулося 19.02.2020, за підсумками якого прийнято рішення щодо початку прийому від сільськогосподарських дорадчих служб заявок та документів для отримання бюджетних коштів за напрямом «Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності». На 2020 рік за цим напрямом галузевою програмою передбачено кошти в обласному бюджеті на суму 199 тис. гривень.
5. Інформаційно-просвітницький розвиток з питань агропромислового виробництва 1. Навчання фахівців об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад з питань розвитку сільських територій та навчання незайнятого населення сільської місцевості з питань агропромислового виробництва2. Проведення аграрного слобожанського форуму «Органічне виробництво-повага до себе та своєї землі»   3. Проведення форуму виробників сільськогосподарської продукції на тему кооперації в аграрній сфері    4. Проведення конференції «Перспективи розвитку аграрного сектору Сумщини» 5. Проведення навчально-практичних семінарів для суб’єктів господарювання в аграрному секторі         Проведення аграрного слобожанського форуму «Органічне виробництво - повага до себе та своєї землі» передбачається у ІІ півріччі 2020 року. Проведення форуму виробників сільськогосподарської продукції на тему «Кооперація у аграрній сфері як запорука зміцнення малого та середнього аграрного бізнесу Сумщини» передбачається у ІІ півріччі 2020 року.    Протягом І кварталу 2020 року проведено ряд заходів:-          - тренінг на тему «Самодостатність громад: кооперація у бізнес-проектах» (Конгрес-центр Сумського державного університету,07-08.02.2020);- практичний семінар «Заготівля, переробка та кооперація у трав’яному бізнесі», в ході якого розглядалися питання розвитку кооперації у вирощуванні, заготівлі та переробки лікарських і ароматичних рослин (Конгрес-центрі Сумського державного університету, 28.02.2020);- практичний семінар «Ягідний бізнес: вирощування, переробка та експорт» (Конгрес-центр Сумського державного університету, 12.03.2020);- п’ять майстер-класів та практичний семінар з питань впровадження системи НАССР для операторів ринку харчової продукції (Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН України);- майстер-клас з питань розвитку свинарства (СНАУ, 20.02.2020). 
 6. Представлення регіональної експозиції області в міжнародних виставково-ярмаркових заходах,проведення обласних виставково-ярмаркових заходів Захід 1.Представлення експозиції Сумської області на ХХХІ, ХХХІІ та ХХХІІІ Міжнародних агропромислових виставках-ярмарках «Агро-2019», «Агро-2020» та «Агро-2021»; Захід 2. Проведення Міжнародного форуму та виставки-ярмарку «Сумщина аграрна» Захід 3. Проведення етнічно-фольклорного агарного фестивалю «HempFest» Захід 4. Проведення аграрного фестивалю «ГречкаFest» Захід 5. Проведення виставки-семінару породних кролів Захід 6. Проведення фестивалю «Віншуємо суницю-першу ягоду-царицю»  
Пріоритет 3.1.Раціональне використання природних ресурсів
7. Виведення деградованих та малопродуктивних земель з інтенсивного сільськогосподарського використання Захід 1. Розроблення проектів землеустрою щодо консервації земель на території Краснопільського, Путивльського, Роменського, Середино-Будського та Шосткинського районів З метою захисту земель від ерозії, збільшення лісистості території та запровадження дієвого контролю за використанням і охороною земельних ресурсів Програмою економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки (далі – Програма) передбачені заходи щодо розроблення проектів землеустрою з консервації земель на території Краснопільського, Путивльського, Роменського, Середино-Будського та Шосткинського районів.На кінець 2019 року залишок коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, становили в сумі 2 704 тис. гривень. Ці кошти можуть бути використані для розроблення проектів землеустрою щодо консервації земель на території вищезазначених районів за умови надання Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації матеріалів обстеження, звітів та висновків Комісії з обстеження земель в натурі (на місцевості) щодо доцільності консервації земель на території вищезазначених районів.Станом на 01.04.2020 від Головного управління Держгеокадастру у Сумській області вищезазначені матеріалине надходили.Після отримання необхідних матеріалів буде вжито заходів, пов’язаних із розробленням проектів землеустрою щодо консервації земель. 
Пріоритет 1.5 Житлово-комунальне господарство та житлова політика
8. Поліпшення житлових умов населення області Захід 2. Підтримка індивідуального житлового будівництва у сільських населених пунктах У рамках реалізації Обласної цільової програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2019-2020 роки протягом І кварталу 2020 року кредити сім’ям не надавалися, а також не вводилися житлові будинки.