Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Пріорітети розвитку агропромислового комплесу

Оновлено: 09.10.2019

Звіт
про хід виконання  заходів основних завдань
Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки щодо розвитку агропромислового комплексу області
за 9 місяців 2019 року

з/п

Завдання

Заходи

Стан виконання

Пріоритет 1.3. Сільське господарство

1.

Виробництво органічної продукції

Захід 1.  Відшкодування суб’єктам господа-рювання агропромислового комплексу області з обласного бюджету на безповоротній основі 75% витрат у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції та отриманням сертифікату відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, але не більше 15 тис. гривень на рік для одного суб’єкта господарювання

У заходах Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки передбачено проведення у жовтні 2019 року аграрного слобожанського форуму «Органічне виробництво – повага до себе та своєї землі», одним із організаторів якого виступатиме Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

27 вересня 2019 року відбулося засідання Комісії з питань виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області до 2020 року, за підсумками проведення якого було прийнято рішення про початок приймання заявок та необхідних документів від суб’єктів господарювання агропромислового комплексу області, з метою часткового відшкодування  витрат, пов’язаних з отриманням сертифікату на виробництво органічної продукції.

Зазначене рішення оприлюднене на веб-розділі Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації веб-порталу місцевих органів виконавчої влади Сумської області, на веб-порталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області та офіційному сайті Сумської обласної ради.

2.

Розбудова інфраструктури аграрного ринку

Захід 1.   Уведення потужностей зі зберігання сільськогосподарської продукції:

- будівництво та реконструкція елеваторних потужностей;

- будівництво та реконструкція зерноочис-них та зерносушильних комплексів

В області проводяться роботи з модернізації та впровадження новітніх технологій приймання і зберігання зерна хлібоприймальними підприємствами, розширення інфраструктури зернового ринку.                                                                                                    

Протягом 2019 року на будівництво (реконструкцію) елеваторних потужностей передбачається залучити 667,3 млн гривень інвестиційних коштів,  з яких станом на 01.10.2019 залучено 530,9 млн гривень.

У ТОВ «Кролевецький елеватор» проведено реконструкцію елеваторного комплексу для зберігання зерна  потужністю 50 тис. тонн вартістю 40,9 млн гривень.

У ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод» завершено будівництво додаткових потужностей елеватора ємністю 120 тис. тонн вартістю 226,8 млн гривень.

У ТОВ «Авіс Зернотрейд» Роменського району проведено будівництво елеватора потужністю 39 тис. тонн вартістю 195 млн гривень.

У ТОВ «Кононівський елеватор» Роменського району проводиться будівництво елеватора потужністю 91 тис. тонн вартістю 500 млн гривень,  з яких 165 млн гривень планується залучити у 2019 році. Станом на 01.10.2019 залучено 148  млн гривень.

У приватно-виробничому комерційному підприємстві «СТС» Конотопського району розпочато будівництво елеватору потужністю 100 тис. тонн вартістю 500 млн гривень, обсяг залучених коштів становить 102,5 млн гривень.

На будівництво 12 зерносушильних комплексів підприємствами області залучено 30,5 млн ривень.

3.

 

Розвиток великотоварного тваринництва

з використанням сучасних технологій

Захід 1. Реалізація 14 інвестиційних проектів у галузі тваринництва

В об’єкти галузі тваринництва у 2019 році планується залучити 44 млн гривень інвестиційних коштів. Станом на 01.10.2019 залучено 24,3 млн гривень.

У  ТОВ «Контакт плюс» Шосткинського району проведено реконструкцію тваринницького приміщення для утримання 200 голів молодняку великої рогатої худоби вартістю 0,63 млн гривень.

У АФ «Глазівська» Шосткинського району проведено реконструкцію тваринницького приміщення для безприв’язного утримання 200 голів великої рогатої худоби вартістю 0,6 млн гривень.

У ТДВ «Маяк» Тростянецького району проведено реконструкцію молочно-товарної ферми на 600 голів корів вартістю 2,33 млн гривень.

У ФОП «Линник» Тростянецького району проведено реконструкцію тваринницького приміщення на 300 голів корів вартістю 0,6 млн гривень.

У ТОВ АФ «Лан-СК» Тростянецького району проведено реконструкцію молочно-товарної ферми на 200 голів корів вартістю 1,24 млн гривень.

У ТОВ АФ «Лан» Роменського району проведено будівництво вигульної площадки для 100 голів ВРХ вартістю 0,5 млн гривень, а також проводиться будівництво вигульної площадки для 100 голів ВРХ вартістю 0,5 млн гривень, обсяг залучених коштів становить 0,35 млн гривень.

У ФГ «Натон» Путивльського району проведено реконструкцію тваринницького приміщення для птиці потужністю 52 тис. голів  вартістю 10 млн гривень.

У ФГ «Озон» Шосткинського району проводиться будівництво тваринницького приміщення для утримання 200 голів молодняку великої рогатої худоби вартістю 30 млн гривень, обсяг залучених коштів становить 7,4 млн гривень.

У ПСП АФ «Піонер» Охтирського району проводиться будівництво молочно-товарного комплексу на 500 голів корів вартістю 40 млн гривень, з яких 12,1 млн гривень планується залучити у 2019 році. Станом на 01.10.2019 залучено 0,5 млн гривень.

 

4.

Розвиток сільськогосподарського дорадництва

Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності на оплату соціально спрямованих дорадчих послуг, а саме: навчання та надання дорадчої допомоги сільськогосподарським товаровиробникам та сільському населенню з питань урегулювання відносин власності на землю і майно та ефективного їх використання;

інформування про новітні досягнення науки і техніки, поширення і впровадження у виробництво сучасних технологій, передового досвіду господарювання, дотримання стандартів якості та безпеки сільсько-господарської продукції;

навчання з диверсифікації сільськогосподарського виробництва

Сумська торгово-промислова палата 01.08.2019 отримала статус сільськогосподарської дорадчої служби та внесена до Реєстру сільськогосподарських дорадчих служб і має право на надання дорадчих послуг з питань, передбачених кваліфікаційними свідоцтвами сільськогосподарських дорадників та сільськогосподарських дорадників та сільськогосподарських експертів-дорадників.

Поряд з цим, в області 38 осіб отримали сертифікат дорадників та експертів-дорадників, з яких станом на 01.09.2019 в Реєстрі сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників зареєстровано 29 осіб.

5.

Інформаційно-просвітницький розвиток з питань агропромислового виробництва

Навчання фахівців об’єднаних територіальних громад, сільських, селищних рад з питань розвитку сільських територій та навчання незайнятого населення сільської місцевості з питань агропромислового виробництва

Рішенням Сумської обласної ради від 17.05.2019 внесені зміни до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року щодо інформаційно-просвітницького розвитку з питань агропромислового виробництва.

Програмою передбачається виділення коштів з обласного бюджету для навчання працездатного населення сільської місцевості з питань розвитку сільських територій та агропромислового виробництва за затребуваними професіями у сільській місцевості, у тому числі за професіями, що відносяться до агропромислового виробництва.

У 2019 році на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працездатного населення сільської місцевості з питань розвитку сільських територій та агропромислового виробництва передбачені кошти обласного бюджету в сумі 1 млн гривень.

27 вересня 2019 року відбулося засідання Комісії з питань виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області до 2020 року, в результаті проведення якого було прийнято рішення про початок приймання від органів місцевого  самоврядування об’єднаних територіальних громад, сільських та селищних рад заявок на отримання субвенції на навчання, строки подання заявок,  перелік відповідних документів.

6.

Представлення регіональної експозиції області в міжнародних виставково-ярмаркових заходах,проведення обласних виставково-ярмаркових заходів

Захід 1.  Представлення експозиції Сумської області на ХХХІ, ХХХІІ та ХХХІІІ Міжнародних агропромислових виставках-ярмарках «Агро-2019», «Агро-2020» та «Агро-2021»;

Захід 2. Проведення обласних агропро-мислових виставок-ярмарків «Агро-Сумщина 2019», «Агро-Сумщина 2020», «Агро-Сумщина 2021»

У період з 04.06. по 07.06. 2019 року в м. Києві на території Національного Комплексу «Експоцентр України» проходила ХХХІ Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2019», на якій була представлена експозиція від Сумської області.

З метою забезпечення населення регіону харчовими продуктами, цінової стабілізації на споживчому ринку та запобігання виникненню дефіциту соціально значущих продовольчих товарів станом на 01.10.2019 на ринках міст, селищ міського типу та сіл Сумської області проведено 8 обласних виставок-ярмарків; на ринках міст, селищ міського типу та сіл проведено 2 199 ярмарків та торгових днів.

Пріоритет 3.1.Раціональне використання природних ресурсів

7.

Виведення деградованих та малопродуктивних земель з інтенсивного сільськогосподарського використання

Захід 1. Розроблення проектів землеустрою щодо консервації земель на території Краснопільського, Путивльського, Роменського, Середино-Будського та Шосткинського районів

З метою захисту земель від ерозії, збільшення лісистості території та запровадження дієвого контролю за використанням та охороною земельних ресурсів Програмою економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки (далі – Програма) передбачені заходи щодо розроблення проектів землеустрою щодо консервації земель на території Краснопільського, Путивльського, Роменського, Середино-Будського та Шосткинського районів. На реалізацію цих заходів з обласного бюджету у 2019 році виділено 600 тис. гривень.

Відповідно до пунктів 7, 8 Порядку консервації земель, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.04.2013 № 283, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 травня 2013 року за № 3810/23342 (зі змінами) територіальні органи Держгеокадастру на підставі заяви власника (землекористувача) земельної ділянки, які підлягають консервації, у місячний строк видають розпорядження (рішення) про створення комісії з обстеження в натурі (на місцевості) та готують висновки про доцільність їх консервації і подають до уповноваженого органу.

Головне управління Держгеокадастру  листом від 02.09.2019 №13-18-0.331-5731/2-19 поінформувало Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, що матеріали, необхідні для проведення консервації земель на території Краснопільського, Путивльського, Роменського, Середино-Будського та Шосткинського районів, підготовлені і протягом місяця будуть надані Департаменту агропромислового розвитку.

Після отримання необхідних матеріалів буде вжито заходів, пов’язаних із розробленням проектів землеустрою щодо консервації земель.

Крім того, головам районних державних адміністрацій був направлений лист Сумської обласної державної адміністрації від 30.08.2019 № 01-22/8878 щодо сприяння вирішенню питання стосовно використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

 

Пріоритет 1.5 Житлово-комунальне господарство та житлова політика

8

 Поліпшення житлових умов населення області

Захід 2. Підтримка індивідуального житлового будівництва у сільських населених пунктах

У рамках реалізації Обласної цільової програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2019-2020 роки за 9 місяців 2019 року 7 сімей отримали кредит на загальну суму 947,048 тис. гривень, з яких 4 сім’ї - віком до 35 років.

В області введено в експлуатацію 7 житлових будинки загальною площею 496,4 кв.м, придбано та відремонтовано 414,8 кв.м житла.