Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Молочне та м’ясне скотарство

Оновлено: 01.07.2018

Молочне скотарство - провідна галузь тваринництва, що забезпечує значну частину валової продукції сільськогосподарського виробництва, повноцінне харчування населення, рівномірне надходження коштів протягом року, а також сприяє підвищенню родючості ґрунтів.

Нарощування ресурсного потенціалу молочного скотарства у фермерських господарствах і господарствах населення не забезпечує зростання обсягів виробництва продукції галузі для задоволення продовольчих потреб.

За рейтингом серед областей України по кількості поголів'я великої рогатої худоби в сільскогосподарських підприемсьвах область займає 7 місце, по кількості корів - 4 місце, по валовому виробництву молока у с/г підприємствах - 7 місце.

В області функціонує 32 великотоварних сільськогосподарських підприємств з поголів’ям молочних корів 400 голів і більше, на яких виробляється за рік 64% молока від загального виробництва з високими показниками якості, що позитивно впливає на формування закупівельних цін.

Флагманами по виробництву молока є господарства ТОВ “Вітчизна” Конотопського,ТОВ «Велетень» Глухівського, ТДВ “Маяк” Тростянецького, Підліснівська філія ПрАТ “Райз-Макисмко”, ТОВ АФ «Лан» та СВК АФ «Перше Травня» Сумського   районів.

В області діє 18 доїльних залів. В 42 сільськогосподарському підприємстві встановлено 85 молокопроводів. Впровадження новітніх енергозберігаючих технологій, залучення інвестицій у тваринництво значно вплинуло на підвищення продуктивності дійного стада, збільшення валового виробництва молока та його якість.

Племінна база області по молочному скотарству представлена 9 племінними заводами (в яких утримується близько 2,1 тис. корів) та 11 племрепродукторів (1,8 тис. гол корів) в яких розводяться породи українська чорно - ряба молочна порода, українська бура молочна, українська червоно - ряба молочна, лебединська, швіцька, симентальська.

М’ясне скотарство

Станом на 01.07.2018 в сільськогосподарських підприємствах області утримується 3,6 тис. гол. великої рогатої худоби м’ясного напряму продуктивності з них 1,0 тис. гол. корів.

Розведенням м’ясної худоби займається 8 сільськогосподарських підприємств, з яких 1 племрепродуктор: по світло-аквітанській породі.

Середньодобові прирости на відгодівлі великої рогатої худоби складають понад 800 грам.