Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СТВОРЕННЯ АГРОКЛАСТЕРІВ – ЕФЕКТИВНИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ УСПІШНОЇ РОБОТИ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ

20 липня 2017 року під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Петра Турчина  відбулася робоча зустріч з жителями с. Межиріч Лебединського району щодо створення кластеру з ягідництва.

У заході взяли участь начальник відділу економічного аналізу, інвестицій та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Любов Придатко, начальник відділу агропромислового розвитку Лебединської районної державної адміністрації Борис Лубенський, голова Межирічської сільської ради Віктор Литвиненко, підприємець Олександр Дерев’янчук.

НА СУМЩИНІ РОЗПОЧАЛИСЯ ЖНИВА

Збирання зернових культур – це напружений і відповідальний етап технологічного процесу їх виробництва, від якого залежить продовольча безпека Сумщини, стабільність фінансового стану сільськогосподарських підприємств та добробут населення.

Сільськогосподарські підприємства Білопільського, Буринського, Великописарівського, Конотопського, Краснопільського, Кролевецького, Лебединського, Липоводолинського, Охтирського, Роменського, Сумського та Тростянецького районів області розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

РОЗПОЧАВСЯ КОНКУРС НА ОДЕРЖАННЯ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКИМИ ГОСПОДАРСТВАМИ

З 18 липня 2017 року розпочато прийом заявок на участь у конкурсі на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами в рамках бюджетної програми «Надання кредитів фермерським господарствам».

Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Загальна сума коштів, що будуть розподілені, становить 65 млн. гривень.

УДОСКОНАЛЕНО МЕХАНІЗМ ЗДЕШЕВЛЕННЯ КРЕДИТІВ ДЛЯ МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ АГРАРІЇВ

12 липня 2017 року на засіданні Уряду було прийнято постанову, якою внесено зміни у Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

«У рамках реалізації програм держпідтримки було удосконалено механізм здешевлення кредитів. Зокрема, удвічі збільшено розмір часткової компенсації відсоткової ставки для малих та середніх аграріїв-позичальників. Цьогоріч на цю програму передбачено 300 мільйонів гривень», - сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, коментуючи рішення Уряду.

НА СУМЩИНІ ГОТУВАТИМУТЬ ПРОФЕСІЙНИХ РЕГІОНАЛЬНИХ МЕНЕДЖЕРІВ

У Сумській області розпочинається конкурсний відбір замовлень на підготовку фахівців з регіонального менеджменту за замовленням об’єднаних територіальних громад

Підготовка фахівців за освітнім ступенем «Магістр» магістерського курсу «Регіональний менеджмент» організовується на замовлення органів місцевого самоврядування ОТГ, сільських, селищних рад і здійснюється за заочною та заочно-дистанційною формою навчання вищими навчальними закладами Сумської області. Виші готують фахівців з даного напрямку за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на відповідний бюджетний рік за відповідним напрямком Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, в обсязі 25 місць цільового набору в рік.

Строк підготовки фахівців становить 18 місяців.

ЗБИРАННЯ РАННІХ ЗЕРНОВИХ ТА ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР ТА РЕАЛІЗАЦІЮ БЮДЖЕТНОЇ ПРОГРАМИ ЧАСТКОВОГО ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ПРИДБАНОЇ ТЕХНІКИ ОБГОВОРЮВАЛИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ

13 липня 2017 року під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася відеоконференція Міністерства аграрної політики та продовольства України з питання збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур, реалізації бюджетної програми часткового відшкодування вартості придбаної техніки.

Участь у відеоконференції взяли заступник директора Департаменту – начальник управління сприяння розвитку агропромислового виробництва та харчової промисловості Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Петро Турчин, фахівці Департаменту, керівники та спеціалісти територіальних органів міністерств, інших підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій системи агропромислового комплексу області.