Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

МІНЕКОНОМІКИ ВИЗНАЧИЛО ЄВРОПЕЙСЬКІ ВИМОГИ ДО МАРКУВАННЯ ОКРЕМИХ ВИДІВ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України завершило підготовку і оприлюднило для громадського обговорення євроінтеграційний проєкт наказу, яким буде встановлено Порядок і спеціальні вимоги до маркування харчових продуктів, для яких обов’язковим є зазначення країни походження або місця походження. 

Мова йде про маркування, яке застосовується у країнах-членах ЄС до таких продуктів, як різні види м’яса, м’ясні субпродукти, оливкова олія та мед.

ВЕРХОВНА РАДА ПІДТРИМАЛА У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ЗАКОНОПРОЕКТ ЩОДО СТИМУЛЮВАННЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, 19 лютого 2021 року на засіданні Верховної Ради України 291 народний депутат підтримав законопроект № 4046 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання діяльності фермерських господарств».

«Реалізація цього законопроекту дасть можливість фермерським господарствам активніше брати участь у державних програмах підтримки та отримати доступ до кредитних ресурсів. Водночас, законопроект відкриває можливість запровадження окремих програм підтримки фермерам до 35 років. Також документ врегульовує склад земельних ділянок фермерських господарств та інші важливі для розвитку фермерства питання», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ДЛЯ БУХГАЛТЕРСЬКИХ СЛУЖБ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОБЛАСТІ

19.02.2021 за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації представниками Центру професійних бухгалтерів проведено черговий семінар для працівників бухгалтерських служб  аграрних підприємств області з актуальних питань бухгалтерського обліку.

«2021 рік: 14% ПДВ для аграріїв, об’єднана звітність ПДФО/ВЗ/ЄСВ, бюджет, обіг землі/пального, зарплата, РКО, звітність» - таку тему семінару було запропоновано слухачам цього разу.

У ході семінару керівник Центру професійних бухгалтерів Володимир Метелиця поінформував присутніх про заплановані бюджетні новації на 2021 рік, зміни до податкового законодавства в частині зниження ставки ПДВ на окремі види сільськогосподарської продукції, запровадження ринку землі, нової методики розрахунку нормативної грошової оцінки землі, порядок дій у разі зупинення реєстрації податкових накладних, надав вичерпні роз’яснення щодо ліцензування права зберігання пального, правового оформлення трудових відносин та інше.

ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА КРУП ̓ЯНИХ КУЛЬТУР: СОРТИ, ТЕХНОЛОГІЯ, ПЕРЕРОБКА

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства  Північного Сходу НААН України 18.02.2021 проведено майстер-клас на тему: «Шляхи стабілізації виробництва круп’яних культур: сорти, технології, переробка».

Про стан і перспективи виробництва круп’яних культур в регіоні розповіла Марина Клименко, начальник відділу організації виробництва та маркетингу агропродукції, охорони праці та мобілізаційної роботи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, та  зазначила, що зниження обсягів виробництва гречки по Україні та підвищення цін на продукти її переробки робить гречку економічно привабливою для аграріїв Сумщини.

ДЕРЖПІДТРИМКА-2021: ПЕРЕЛІК УКРАЇНСЬКОЇ СІЛЬГОСПТЕХНІКИ ДЛЯ ДЕРЖПІДТРИМКИ ЗБІЛЬШЕНО НА 320 ОДИНИЦЬ

Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої компенсується з державного бюджету в рамках програми підтримки аграріїв за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

До переліку додано 320 нових найменувань техніки та обладнання, яких тепер налічується 14 892 від 200 заводів-виробників. Перелік заводів-виробників також збільшився на 9.