Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ НАСІННЯ ТА САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ ОБГОВОРЮВАЛИСЬ ПІД ЧАС ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ

17 лютого 2017 року під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася відеоконференція з питання проведення сертифікації насіння та садивного матеріалу.

Участь у відеоконференції взяли виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Оксана Петрова, заступник директора Департаменту – начальник управління сприяння розвитку агропромислового виробництва та харчової промисловості Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Петро Турчин, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко, голова комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства в Сумській області Віталій Садовий, фахівці Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації та інших територіальних органів.

РІВЕНЬ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ЦІН НА МОЛОКО ВІД ДОМОГОСПОДАРСТВ НАСЕЛЕННЯ ПІДВИЩЕНО

Після проведеної наради 03.02.2017 з питання різкого зниження рівня закупівельних цін на молоко від домогосподарств населення в січні цього року з 5,00 гривень за 1 кілограм до 4,00 гривень, під час якої голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко запропонував молокопереробникам області врегулювати питання закупівельної ціни на молоко, місцеві молокопереробні підприємства хоча зі зволіканням, але позитивно відреагували на таку пропозицію. Із 16.02.2017 закупівельна ціна на молоко від господарств населення Сумської області повернута на попередній рівень – 5,00 гривень за 1 кілограм. 

ШЛЯХИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА КРУП’ЯНИХ КУЛЬТУР ОБГОВОРЮВАЛИСЬ НА МАЙСТЕР-КЛАСІ

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України 16.02.2017 проведено майстер-клас на тему: «Шляхи стабілізації виробництва круп’яних культур: сорти, технології, переробка».

У майстер-класі взяли участь заступник директора Департаменту – начальник управління сприяння розвитку агропромислового виробництва та харчової промисловості Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Петро Турчин, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець, науковці Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України та інших наукових установ, керівники та головні агрономи сільськогосподарських, фермерських підприємств області, представники комерційних компаній по забезпеченню засобами захисту рослин, регуляторами росту та добривами.

ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ, ДОРОБКИ, ЗБЕРІГАННЯ ТА ПЕРЕРОБКИ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України 09.02.2017 проведено майстер-клас на тему: «Основні олійні культури в області: особливості вирощування, доробки, зберігання та переробки».

НА КОНОТОПЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ДУАЛЬНОЇ АГРАРНОЇ ОСВІТИ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

08 лютого 2017 року у місті Конотоп відбулася виїзна семінар-нарада на тему: «Впровадження системи дуальної аграрної освіти в професійно-технічних закладах Сумщини».

Відкриваючи нараду голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко наголосив, що в сьогоднішніх реаліях професійно-технічні училища мають готувати конкурентоспроможних фахівців, які б відповідали вимогам роботодавців. А це неможливо не тільки без оновлення матеріальної бази та перепідготовки педагогічного складу, а й без зміни світогляду щодо цих закладів.

В умовах децентралізації заклади профтехосвіти – це і майбутній ресурс новостворених громад і перевага. Для обласної влади, яка розуміє соціальне навантаження закладів профтехосвіти, важливо сприяти підвищенню якості освіти в професійно-технічних училищах.

СТАН РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА 2016 РІК

06 лютого 2017 року на апаратній нараді при голові Сумської обласної державної адміністрації виконуючий обов’язки начальника Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Оксана Петрова прозвітувала про підсумки роботи агропромислового комплексу області за 2016 рік.

Вона зазначила, що в галузі рослинництва в усіх категоріях області зібрано 3 816 тис. тонн зернових та зернобобових культур, що на 81,7 тис. тонн більше до рівня 2015 року, в тому числі пшениці – 936,1 тис. тонн, що повністю забезпечує продовольчу потребу регіону. Сумщина є лідером серед регіонів України по посіву та валовому виробництву гречки, якої зібрано в усіх категоріях господарств області 23,4 тис. тонн, що майже на рівні 2015 року.