Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

РЕСПУБЛІКАНСЬКА СЕЛЕКТОРНА НАРАДА З ПИТАНЬ ПОТОЧНОЇ СИТУАЦІЇ В ГАЛУЗІ ТВАРИННИЦТВА

24 лютого 2015 року відбулася республіканська селекторна нарада з питань поточної ситуації в галузі тваринництва під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Павленка О.М.

В селекторній нараді взяли участь Краснопольський Я.В.- перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, Кваша М.М. – в. о. директора Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України, Прокопенко О.М. – директор Департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища Державної служби статистики України.

 

В обласній студії були присутні: керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Сухонос О.В., заступник начальника управління виробництва сільськогосподарської продукції та харчової промисловості Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Турчин П.І., заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в Сумській області Панченко В.І., голова Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області» Картавий О.О., начальник головного управління статистики у Сумській області Олехнович Л.І., керівник Сумської філії «Агенства з ідентифікації і реєстрації тварин» Гостєва Н.П., начальник відділу виробництва сільськогосподарської продукції Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Підопригора В.О.

На селекторній нараді було проаналізовано ситуацію в галузі тваринництва за 2014 рік та за січень 2015 року. Зокрема, звернуто особливу увагу на зменшення поголів’я великої рогатої худоби, в т.ч. корів у господарствах всіх форм власності, та суттєве зменшення поголів’я в господарствах населення.

За 2014 рік у порівнянні з відповідним періодом минулого року по області в усіх категоріях господарств вироблено валової продукції тваринництва більше на 2,3 %, в т.ч. по сільськогосподарських підприємствах на 2,8%, по господарствах населення на 1,9%.

В цілому в усіх категоріях господарств  збільшено виробництво продукції тваринництва: м'яса –  на 5,0 % (3,3 тис. тонн), я є ц ь –   на 3,8% (16,0 млн. штук). Виробництво молока залишилось на рівні 2014 року.

За січень 2015 року у сільськогосподарських підприємствах   області збільшилось  проти 2014 року: виробництво молока на 7,8 % (0,9 тис. тонн), надій на корову – на 11,3% (33 кг), середньодобові прирости великої рогатої худоби – на 5,4% (24г).

Питання ведення тваринницької галузі в області знаходиться на постійному контролі Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

З початку року у сільськогосподарських підприємствах області збільшилось: поголів’я великої рогатої худоби на 0,7 тис. голів і складає 86,1 тис. голів, поголів’я корів -  на 0,2 тис. голів, що  складає 37,3 тис. голів, поголів’я свиней – на 1,0 тис. голів і складає 65,2 тис. голів.