Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ДЕПАРТАМЕНТУ АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ТА ПІДГОТОВКУ ДО ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНИХ ПОЛЬОВИХ РОБІТ…

Згідно плану роботи 20 лютого 2015 року засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації за повісткою денною:

пропідсумки роботи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації за 2014 рік

- про підготовку сільськогосподарських підприємств області до проведення комплексу весняних польових робіт у 2015 році. 

простан розгляду звернень громадян за 2014 рік.

 

Колегія була проведена за участю начальників управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій; керівників обласних структур АПК, дистриб`ютерів засобів захисту рослин, мінеральних добрив, які працюють на території Сумської області, представників компаній з постачання ПММ, сільськогосподарської техніки, а також керівників науково-дослідних установ області, голів сільських селищних рад, керівників сільськогосподарських підприємств області.

На колегії було підведено підсумки роботи Департаменту за 2014 рік та визначено основні пріоритетні напрямки для забезпечення у 2015 році стабільного розвитку аграрного сектору економіки області і гарантування продовольчої безпеки.

Як зазначив директор Департаменту Володимир Івченко, проведена відповідна робота Департаментом та управліннями агропромислового розвитку районних державних адміністрацій позитивно вплинула на економічні показники у 2014 році.

У 2014 році Сумська область посіла перше місце по урожайності зернових культур (62,4 ц/га), четверте місце по валовому виробництвупродуції, четверте місце по валовому виробництву зернових культур, п’яте місце по поголів’ю худоби і сьоме місце по виробництву молока.

Також було відмічено, що сьогодні одним із головних завдань в аграріїв області є своєчасна підготовка та проведення в агротехнічні терміни комплексу весняних польових робіт в поточному році.

На сьогоднішній день в області завершується підготовка до проведення комплексу весняних польових робіт – засипано насінневого матеріалу 117% до потреби, з яких 85% є кондиційне, забезпеченість мінеральними добривами становить 71% від потреби, засобами захисту рослин – 76%, паливно-мастильними матеріалами 64%, готовність тракторів та сільськогосподарських машин становить 95%.

Для проведення комплексу весняних польових робіт аграріям області необхідно 3,4 млрд. грн., яких власні кошти складають 2,5 млрд. грн. (88%), банківські кредити – 144,2 млн. грн. (3,4%), комерційні кредити 389,2 млн. грн. (8,6%).

Відповідно розрахунків проведених сільськогосподарськими товаровиробниками на період проведення весняних польових робіт потреба у механізаторських кадрах становить 4981 чол., з яких в штаті підприємств на даний час є 4412 чол.

Доукомплектування кадрами планується провести за рахунок випускників з професійно-технічних училищ, штатних працівників підприємств, практикантів навчальних закладів, інших працівників, які мають професію тракторист-машиніст.

Підводячи підсумки Володимир Івченко запевнив присутніх, що Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації разом з управліннями агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, відповідними фахівцями наукових установ, навчальних закладів забезпечать організаційну складову та максимально – можливе дотримання технологічних вимог як при проведенні весняно польових робіт та і догляду за посівами.