Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНИХ ПОЛЬОВИХ РОБІТ У 2015 РОЦІ – НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ ДЕПАРТАМЕНТУ

Організація проведення весняних польових робіт у 2015 році – на постійному контролі Департаменту

З метою координації робіт у підготовці до посівної кампанії, директором  Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державноїадміністраціїбуло створено наказ № 6-ОД від 26.01.2015 «Про затвердження плану заходів з організації проведення весняних польових робіт у 2015 році», також затверджений склад оперативного штабу і план організаційних заходів.

У Департаменті 29 січня відбулося перше засідання штабу на якому були присутні члени керівники обласних агроформувань.

 

Пріоритетним завданням підприємств агропромислового комплексу різних форм власності є підготовка до своєчасного проведення комплексу весняно-польових робіт - наголосив Володимир Івченко, розпочавши засідання оперативного штабу.

Директор Департаменту проінформував членів оперативного штабу про досягнуті показники та підсумки роботи аграрного сектора за 2014 рік.

З короткою інформацією про стан підготовки та забезпеченості сільськогосподарських підприємств області матеріально-технічними ресурсами як в цілому по області, так і в розрізі районів, а також щодо прогнозу погодно-кліматичних умов та стану посівів озимих зернових культур виступили:

Володимир Шахов – заступник директор з наукової інноваційної роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ.

Віктор Мартиненко – директор Сумської філії ДУ «Держгрунтохорона;

Оксана Говорун – начальник Державної фітосанітарної інспекції Сумської області;

Євген Іванов – начальник управління контролю якості насіння і садивного матеріалу Державної інспекції сільського господарства в Сумській області,

Оксана Петрова – заступник начальника управління бухгалтерського обліку, економічного розвитку та кадрового забезпечення Департаменту;

Носачов Роман - заступник начальника Сумського обласного центру з гідрометеорології;  

Погодні умови значно не вплинули на загальний стан посівів озимих культур. Для визначення життєздатності озимих культур 25 січня відібрано перші зразки монолітів на прискорене відрощування, за попередніми даними Інституту сільського господарства Північного Сходу, 97-98 відсотків рослин – життєздатні.

Так у доброму та задовільному стані знаходяться – 87%, слабкому та зрідженому - 13% площ озимини.

Для проведення комплексу весняних польових робіт області загальна потреба у фінансих ресурсах становить 2974 млн. грн., власними коштами аграрії забезпечені на 2393 млн. грн., або 80,5%.

Сьогодні у сільськогосподарськи підприємств області наявність мінеральних добрив становить 21,3 тис. тонн поживних речовин, або 39% до потреби, по Україні - 32%.

Забезпеченість засобами захисту рослин становить 455,4 тонн, або 36% до потреби, в тому числі протруйниками – 9,8 тонн, або 46%.

Засипано насіння зернових та зернобобових культур 12,5 тис. тонн, або 89% до потреби, в тому числі кондиційного – 4,2 тис. тонн, або 30%.

Завершується підготовка посівної техніки, в повному обсязі до роботи підготовлено трактори та ґрунтообробну техніку.

Сніговий покрив в області  нерівномірний від 11-18 см, до 25-28см. Середньомісячна температура повітря очікується 4°С морозу, при нормі 6,5°С. В найближчий час очікуються опади у вигляді мокрого снігу та дощу, температура повітря становитиме ніччю від -2 до -4°С морозу, в день від +2 +4 °С тепла.

За результатами засідання оперативного штабу директором Департаменту дані доручення:               

- здійснювати постійний моніторинг цін на мінеральні добрива, засоби захисту рослин та пально-мастильні матеріали;

- за участю центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва ретельно вивчити ситуацію щодо стану посівів озимих культур;

- питання забезпеченості сільгосптоваровиробників матеріально-технічними ресурсами для проведення комплексу весняних польових робіт постійно тримати на контролі.