Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАХОДИ НА РІВНІ ДЕРЖАВИ І ОБЛАСТІ – ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДОВОЛЬЧИМИ ЗЕРНОВИМИ РЕСУРСАМИ

Під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка 20 січня 2015 року проведено селекторну нараду з питань забезпечення регіонів продовольчими зерновими ресурсами та стану озимих культур.

У нараді взяли участь заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Андрій Крамченков, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Володимир Івченко, керівники обласних служб агроформувань, та представник хлібопекарського підприємства.

 

Особливу увагу було приділено балансу продовольчого зерна, експортних можливостей України в цілому, формування регіональних продовольчих запасів зерна для внутрішніх потреб, цінової ситуації на зерновому ринку.

Окремо обговорювалися питання щодо стану посівів озимих культур та підготовки товаровиробників до проведення весняних польових робіт у 2015 році.

У зв’язку з нестабільною ситуацією, ціни на мінеральні добрива в порівнянні з минулим роком зросли в два рази, що призвело до зниження рівня  забезпеченості  матеріально-технічними ресурсами агроформувань в регіонах.

Підводячи підсумки перший заступник Міністра Ярослав Краснопольський звернув увагу  на вирішенні  проблемних питань в регіонах, щодо здійснення постійного моніторингу експорту зернових культур, діяльності роботи хлібопекарських і борошномельних підприємств та забезпеченості матеріально-тенічними ресурсами сільгосптоваровиробників.

Для забезпечення стабілізації продовольчої безпеки в області, завдяки співпраці з Арарним фондом, укладено форвардних контрактів по  закупівлі зерна нового врожаю  на 59,5 тис.тонн, проплата авансованого платежу становить 73,7 млн.грн.

Крім того на зберіганні Аграрного фонду в області знаходиться 99,5 тис.тонн зерна, із якого продовольчої пшениці 2,3 класу – 35,8 тис.тонн і жита – 10,4 тис.тонн.