Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

На відеоселекторній нараді Мінекономіки обговорили питання державної фінансової підтримки аграрного сектору у 2020 році

27 травня 2020 року під головуванням першого заступника Міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, за участю керівників та фахівців структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку проведено селекторну нараду в режимі ZOOM.

«Мінекономіки завершило роботу над порядками використання бюджетних коштів у 2020 рік за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Наразі завершується робота над формами відповідних бланків документів, проходить погодження з Міністерством юстиції України» , - зазначив Тарас Висоцький.

Заступник Міністра наголосив, що Мінекономіки передбачена виплата коштів сільгосптоваровиробникам - учасникам програм фінансової підтримки 2019 року, які з незалежних від аграріїв причин не були виплачені в минулому році. Для поновлення права на отримання коштів за програмами 2019 року за вимогою Міністерства фінансів України порядками використання коштів передбачено повторне подання комплектів документів суб՚єктами господарювання у поточному році. 

Заступник директора департаменту аграрної політики Мінекономіки Олена Альшанова ознайомила учасників відеоселектору з чинним Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Вперше у Порядку визначений механізм нарахування спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї. У 2020 році змінені граничні суми часткового відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів. Вперше до переліку об՚єктів відшкодування включені бджолині пакети, бджолині матки.

Залишаються діючими напрями підтримки по частковому відшкодуванню вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, об’єктів із зберігання та переробки зерна. Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів буде здійснюватися лише учасникам програми 2019 року за кредитами, залученими на будівництво (реконструкцію) тваринницьких об՚єктів у 2018-2019 роках.

Директор департаменту правової та законопроектної роботи Мінекономіки Андрій Пивоваров повідомив присутніх про стан проходження міжвідомчих погоджень порядку використання коштів для підтримки розвитку фермерських господарств. У 2020 році фінансова підтримка буде надаватися за наступними напрямами:

- бюджетна дотація за утримання корів;

-доплата на користь застрахованих осіб - членів/голови СФГ без набуття статусу юридичної особи ЄСВ;

-часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;

-бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар)  новоствореним фермерським господарствам;

-фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

У ході відеоселектору учасники активно долучалися до обговорення, озвучували проблемні питання в частині трактування положень нормативних актів.