Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

«ВИРОБНИЦТВУ МОЛОКА – СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

Молочне скотарство є важливою галуззю для розвитку економіки області. Сільськогосподарські підприємства області утримують 75,4 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі корів – 31,9 тис. голів. Веденням галузі тваринництва займаються 112 сільськогосподарських підприємств. Серед регіонів України по чисельності поголів’я корів у сільськогосподарських підприємствах область посідає 6 місце, по поголів’ю великої рогатої худоби та валовому виробництву молока – 7 місце. У середньому по області надій на одну корову в сільськогосподарських підприємствах за 2018 рік становить 5041 кг.

Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Сумським національним аграрним університетом проведено семінар-нараду на тему «Ефективне молочне скотарство».

 

Участь у заході взяли керівники структурних підрозділів районних державних адміністрацій, керівники та спеціалісти зоотехнічної та ветеринарної служб сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, науковці.

Про перспективи розвитку молочного скотарства в області проінформував керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький. Він зазначив, що питання виробництва молока і його переробки є нагальними на світових ринках. Його присутність на даному заході є мета почути думку виробників та науковців для подальшого поліпшення інвестиційного клімату, вирішення назрілих питань з Кабінетом Міністрів України, пошуку шляхів створення додаткової кількості робочих місць, підняття рівня життя людей  на селі.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак в своєму виступі зупинився на державній фінансовій підтримці галузі тваринництва.

Про системи управління молочним бізнесом розповів Олег Ємець – директор фірми ДМС.

Доцент, кандидат ветеринарних наук Сумського національного аграрного університету Олександр Калашник розповів про програмне забезпечення в галузі молочного скотарства.

Про важливість отримання якісної молочної сировини в сільськогосподарських підприємствах наголосив Володимир Опришко – експерт ринку молока та молочної продукції.

Старший викладач Сумського національного аграрного університету Світлана Губа зосередила увагу присутніх на вимогах до якості та безпечності молока.

Про заходи щодо збереження лебединської породи у господарствах Сумської області розповіла Юлія Павленко – доцент, кандидат сільськогосподарських наук Сумського національного університету.

Лозинська Інна презентувала освітню програму «MBA DAIRI».

Спеціалісти тваринницької галузі, які брали участь у семінар – нараді, висловилися про корисність проведення подібних заходів та залишилися задоволені отриманою в ході його проведення інформацією.

По завершенню наради при підведенні підсумків Олександром Маслаком було запропоновано виробникам молока розглянути питання щодо створення в області незалежної лабораторії з визначення якості молока на базі обладнання лабораторії бувшого Сумського селекційного центру, та наступну семінар – нараду з питань виробництва молока та поліпшення його якості провести  на базі одного із сільськогосподарських підприємств області.