Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СТАН ТА РОЗВИТОК ОЗИМИХ КУЛЬТУР НА СУМЩИНІ ОБГОВОРЮВАЛИСЯ НА НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ СЕМІНАРІ

21 березня 2019 року Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації спільно з Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН проведено науково-практичний семінар з питання стану озимих рослин, та догляд за ними навесні 2019 року.

Під час семінару було обговорено ряд питань щодо перезимівлі, відновлення вегетації, своєчасного підживлення та подальшого розвитку озимих зернових культур в умовах цього року.

Про прогнозовану структуру посівів сільськогосподарських культур під урожай 2019 року зупинився директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак. Крім того ознайомив присутніх щодо основних напрямів Державної фінансової підтримки за бюджетними програмами, а також підтримки місцевих товаровиробників передбачених Програмою розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року.

Про стан озимої пшениці, заходи щодо догляду за ними навесні в 2019 році та про результати відбору монолітів озимих колосових розповів заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Микола  Собко. На сьогоднішній день відмічена рання весняна вегетація озимих рослин,  результати відбору монолітів показали , що всі рослини життєздатні, подальший розвиток рослин буде залежати від погодно-кліматичних умов та своєчасного проведення їх підживлення.

Досвідом наукових досліджень при вирощуванні озимої пшениці поділився завідувач лабораторії селекції озимої пшениці  Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла НААН України Олександр Гуменюк.

Про сучасні ризики, щодо формування фітосанітарного стану агроценозів були висвітлені у виступі Андрієм Федоренко  - завідувачем лабораторії прогнозів Інституту захисту рослин НААНУ.

Цікавими були виступи Миколи Степаненка - керівника агрономічного відділу ТОВ «Інтерагростандарт», про систему живлення зернових колосових рослин, Миколи Моргуна - регіонального представника в Сумській області ТОВ «АДАМА» щодо контролю бур’янів, хвороб та шкідників в зернових агроценозах, Олексія Ільченка про економічну ефективність вирощування зернових культур наукового співробітника Сумського національного університету.

Учасники заходу отримали від Олександра Гуменюка методичні рекомендації розроблені на основі досліджень Миронівського інституту пшениці ім.В.Ремесла НААНУ щодо виробництва насіння пшениці та ячменю.