Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

АГРАРІЇ СУМЩИНИ ЗАЦІКАВЛЕНІ У ПІДВИЩЕННІ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОЩУВАННЯ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР

У Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН України проведено майстер-клас «Вирощуванн я олійних культур: особливості технології їх переробки та зберігання». У заході взяли участь керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак, директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець, представники наукових установ інших областей України, керівники і спеціалісти сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, представники комерційних компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння.

У вітальному слові Дмитро Живицький зазначив, що за підсумками останніх років олійні культури стали економічно-привабливими, а високий попит на олійне насіння, що забезпечують переробні підприємства та експортери, сприяє стабільній ціновій ситуації та підвищенню ефективності цього напряму діяльності.

 

До того ж в Україні спостерігається тенденція до збільшення нішевих олійних культур на які формується постійний попит та відносно стала ціна. Прикладом таких культур є олійний льон, коноплі, гірчиця, рижій тощо. Тому посадовець звернув увагу присутніх про доцільність вирощування цих культур на Сумщині. 

Про стан та перспективи вирощування олійних культур в Сумській області та забезпечення потреб внутрішнього ринку і експортного потенціалу олійного насіння у вступному слові зосередив увагу присутніх Олександр Маслак.

З тематикою майстер-класів у лютому-березні поточного року учасників заходу ознайомив Віктор Кабанець.

Цікавими були виступи науковців щодо особливостей технології вирощування олійних культур, зокрема науковий співробітник лабораторії селекції та насінництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Володимир Троценко на тему «Селекційний потенціал та особливості формування урожаю соняшнику в умовах Сумської області», завідувач лабораторії насінництва і насіннєзнавства Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН Юрій Огурцов на тему: «Рекомендовані гібриди соняшнику для північно-східного Лісостепу України», науковий співробітник відділу рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віталій Кабанець на тему: «Коноплі посівні. Технологія вирощування та післязбиральна доробка насіння».

Представники комерційних компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння, а саме: Лімагрейн Юроп, ТОВ «АДАМА», ТОВ «Інтерагростандарт» інформували про особливості їх застосування при вирощуванні олійних культур.

Наступний майстер-клас на тему «Вирощування круп’яних культур: сорти, технології, переробка» відбудеться в Інституті сільського господарства Північного Сходу НААН України 14 лютого 2019 року.