Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ОПОДАТКУВАННЯ АГРАРІЇВ – ОДИН З НАЙЕФЕКТИВНІШИХ МЕХАНІЗМІВ ПІДТРИМКИ ТОВАРОВИРОБНИКІВ ТА СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ НА СЬОГОДНІ

31 березня 2015 року під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського відбулася селекторна нарада з актуальних питань оподаткування та державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників у 2015 році.

У нараді взяли участь керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Олег Сухонос, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Непочатов, відповідальні за напрямками фахівці Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

 

Як зазначив перший заступник Міністра, спеціальний режим оподаткування аграріїв на сьогодні є одним з найефективніших механізмів підтримки товаровиробників та стимулювання розвитку галузі, отже Мінагрополітики України докладе всіх зусиль для його збереження в подальшому. Щорічна підтримка аграріїв за рахунок зазначеного спецрежиму складає близько 18 мільярдів гривень.

У зв’язку з набранням чинності Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” від 28.12.2014 № 71-VIII виникли й деякі проблемні питання. Так, одним з податкових нововведень з 1 січня 2015 року є запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість, а також зміни правил обліку та сплати податку на додану вартість, механізму сплати через електронні рахунки. «Одна з проблем – відволікання коштів як мінімум на місяць», – зазначив перший заступник Міністра.

Директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Мінагрополітики України Баграт Ахіджанов детальніше зупинився на податкових нововведеннях, зокрема щодо особливостей запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

На селекторній нараді також йшлося про те, що Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік” від 02.03.2015 (набрав чинності 13.03.2015) Міністерству аграрної політики та продовольства України передбачено видатки за напрямком «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» у сумі 300 мільйонів гривень та за напрямком «Державна підтримка галузі тваринництва» у сумі 250 мільйонів гривень. «Міністерство розробило проект постанови Кабінету Міністрів України щодо порядку використання коштів зі здешевлення кредитів. Я прошу всіх представників галузі активно долучитися до обговорення цього порядку, висловити свої думки та надати відповідні пропозиції», – підкреслив перший заступник Міністра. З проектом постанови Кабінету Міністрів України, якою затверджуватиметься Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мінагрополітики України у розділі «Регуляторна політика», «Проекти регуляторних актів».