Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

«ЯКІСТЬ МОЛОЧНОЇ СИРОВИНИ-НАГАЛЬНА ПОТРЕБА СЬОГОДЕННЯ»

З метою вирішення назрілих проблем галузі молочного скотарства  за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації 26 березня 2015 року на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ проведено майстер-клас на тему: «Якість молочної сировини - нагальна потреба сьогодення».

В роботі майстер-класу взяли участь головні зоотехніки управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, начальники управлінь ветеринарної медицини в районах, спеціалісти зооветеринарної служби  сільськогосподарських, фермерських підприємств усіх форм власності, науковці Сумського національного аграрного університету, Інституту розведення  і генетики  тварин НААН, Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ, Сумського філіалу Державного науково - дослідного інституту з лабораторії діагностики та ветеринарної санітарної експертизи, фахівців ТОВ «Українська генетична компанія».

 

Як зазначив у вступному слові начальник відділу організації виробництва сільськогосподарської продукції та охорони праці Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Віталій Підопригора, - «Одним із головних напрямків розвитку галузі тваринництва є молочне скотарство, адже більше 40% валової продукції тваринництва формується за рахунок саме виробництва молока.

Сумська область одна із небагатьох областей, що зберегла потенціал розвитку молочного скотарства. За чисельністю поголів’я корів в сільськогосподарських підприємствах серед регіонів України область посідає 4 місце, за обсягами виробництва молока – 7.

Розведенням молочного скотарства в області займаються в 35% господарств від загальної їх чисельності.

Поголів’я молочних корів утримується у 128 сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності і складає 36,0 тис. голів та у 34,8 тис. домогосподарствах  в яких утримується 47,5 тис. голів корів.

За 2014 рік  всіма категоріями господарств області вироблено  427,1 тис. тонн молока, що на рівні 2013 року.

Сільськогосподарськими підприємствами вироблено 166,8 тис. тонн молока, що більше від показника 2013 року на 2,2 тис. тонн або на 1,3%.  За рік в середньому на одну особу в області виробляється в межах 380 кілограм молока.

У сільськогосподарських підприємствах зросла продуктивність дійного стада на 226 кг (5,1%) і становить 4652 кілограми.

Доповідачі ознайомили  присутніх із сучасними станом та тенденціями розвитку молочного скотарства в Україні та світі, спадковими факторами молочної продуктивності, змінами  якісних показників молока при захворюванні корів на мастит, лабораторними дослідженнями молочної сировини, основами законодавства ЄС з безпечності харчових продуктів, методами відтворення стада, генетики та селекції тварин, годівлі та вирощування ремонтного молодняку.

По завершенню програми заходу відбулася жвава дискусія, обмін думками.

Спеціалісти тваринницької галузі залишилися задоволені від одержаної інформації щодо розвитку молочного скотарства в сучасних умовах господарювання.