Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ ПІД ПОСТІЙНОЮ УВАГОЮ МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

17 лютого 2015 року під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Павленка О.М. проведено селекторну нараду з питань стану підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт та фінансування установ ветеринарної медицини у 2015 році. В проведенні наради прийняли участь заступник голови – керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Боршош  І.С., директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Івченко В.М., директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі Сумської обласної державної адміністрації Сітак О.М., керівники державної сільськогосподарської інспекції у Сумській області, обласної філії ДУ «Держгрунтохорона», державної продовольчої корпорації Україна, союзу сільськогосподарських підприємств, асоціації фермерів та приватних землевласників, головного управління ветеринарної медицини у Сумській області, державної фітосанітарної інспекції в Сумській області.

 

Відкриваючи нараду Міністр аграрної політики зазначив, що головним чинником у підготовці і проведенні комплексу весняно-польових робіт є фінансове забезпечення сільськогосподарських товаровиробників.

На даний час є домовленість  Міністерства аграрної політики та продовольства України про кредитування аграріїв  10 банками України. Серед них «Приватбанк», банки «Аваль», «Агріколь», «Юнікредит» та інші.

Премєр’-Міністром України підписано доручення щодо виділення Національним банком України 300 млн. грн.. для надання компенсацій за відсотки по отриманих кредитах аграріями України у 2015 році.

З інформацією щодо стану підготовки України до весняно-польових робіт виступив директор Департаменту землеробства та технічної політики Міністра аграрної політики та продовольства України Топчій В.М, де було зосереджено увагу на стані посівів озимих культур, забезпеченості аграріїв України мінеральними добривами, засобами захисту рослин, пально-мастильними матеріалами, станом підготовки сільськогосподарської техніки до весняно-польових робіт.

Аграрії області інтенсивними темпами проводять підготовку до проведення комплексу весняно-польових робіт.

Станом на 05.02.2015  загальний стан посіву озимих культур області є наступним: - в доброму та задовільному стані знаходиться 214,0 тис. га, або 87%, слабкому та зрідженому – 32,0 тис. га, або 13 % площ.

Промерзання грунту є незначним, складаються сприятливі умови для поповнення запасів вологи в грунті та  в цілому для перезимівлі рослин.

Загальна потреба в коштах для проведення весняно-польових робіт складає 2,7 млрд. грн.., із яких: власні кошти 2,4 млрд. грн., що становить 89%, запозичені кошти у комерційних структур та банків – 331 млн. гривень, що становить 11%, з яких кредити банків становлять біля 94, 2 млн.грн.

Сільгосптоваровиробниками області станом на 09.02.2015 отримано в банківських установах 44,4 млн. грн.

Станом на 12.02.2015 готовність сільськогосподарської техніки до технологічної потреби становила 94%, забезпеченість мінеральними добривами 61%, насінням 117%, пально-мастильними матеріалами на 64%.

Питання підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт знаходиться на постійному контролі директора Департаменту агропромислового комплексу Сумської обласної державної адміністрації.