Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ І СПЕЦІАЛІСТІВ ГАЛУЗІ ТВАРИННИЦТВА

 

Одним із важливих завдань виконання Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області є стабілізація поголів’я худоби у господарствах усіх форм власності.

Важливу та і головну роль у збереженні і відтворенні поголів’я худоби відіграє ветеринарне забезпечення.

07 листопада 2014 року  в Департаменті агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації відбувся науково-практичний семінар для працівників ветеринарної медицини і спеціалістів галузі тваринництва за участю провідних науковців  Національного наукового центру «Інституту експериментальної  і клінічної ветеринарної медицини» (ННЦ «ІЕКВМ»). 

В нараді взяли участь: заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Юрій Костюк, начальник головного управління ветеринарної медицини в Сумській області Михайло Лузан, спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку, обласного, районних управлінь та лабораторій ветеринарної медицини, начальники ветлікарень міст та районів, завідуючі відділами інфекційних та незаразних хвороб, спеціалісти Сумської державної біологічної фабрики, головні зоотехніки управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, зооветспеціалісти сільськогосподарських підприємств області всіх форм власності.

Провідні фахівці Національного наукового центру «Інституту експериментальної  і клінічної ветеринарної медицини»  поінформували присутніх з актуальних питань:


Науково-інноваційний супровід протиепізоотичних заходів у тваринництві;

- Система контролю благополуччя скотарських господарств щодо туберкульозу та паратуберкульозу;

- Сучасні засоби епізоотологічного моніторингу, ранньої діагностики та профілактики інфекційних хвороб тварин на основі молекулярно-генетичних методів;

- Проблеми контролю якості та безпечності кормів;

- Система забезпечення епізоотичного благополуччя щодо лейкозу великої рогатої худоби;

- Ветеринарні та санітарно-епідеміологічні аспекти найбільш розповсюджених токсикоінфекцій (сальмонельоз, колібактеріоз, кампілобактеріоз) та інше.

Представлені матеріали доповідачів викликали глибоку зацікавленість у спеціалістів галузі, жваву дискусію та обговорення.

Досягнуто домовленості щодо співпраці наукових установ з товаровиробниками області в питаннях раціонального ведення галузі тваринництва.