Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ: «ЯКІСНА ПІДГОТОВКА ДО ПОСІВУ – ЗАПОРУКА УСПІХУ УРОЖАЮ 2015 РОКУ

"Декілька років поспіль область отримує рекордні врожаї зернових та зернобобових культур. Одним із основних факторів, що забезпечують отримання сільськогосподарськими підприємствами високих урожаїв – є дотримання технологій у виробництві" - зазначив Володимир Івченко відкриваючи науко-практичну конференцію.

Міністерством аграрної політики та продовольства України і Укрдержфондом підтримки фермерських господарств проведено роботу з вивчення напрямків підтримки фермерських господарств України. Зокрема, проводилася робота з популяризації сучасних програм, технологій та досягнень науки для впровадження в практику в процесі ведення виробничої діяльності фермерськими господарствами різних регіонів України.

 

Мета сьогоднішнього заходу – ознайомити керівників сільськогосподарських та фермерських підприємств з тенденціями аграрного ринку, новинками високоякісного насіння та садивного матеріалу, засобів захисту рослин, мінеральних добрив та новітніх технологій в рослинництві.

Науково-практичну конференцію було проведено за участю виконуючого обов’язки генерального директора Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Романюка Юрія Юрійовича, та директора Сумського відділення – Паська Олексія Миколайовича.

Також були запрошені начальники та спеціалісти управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, представники науково-дослідних установ області, керівники і спеціалісти сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств всіх форм власності, та представники фірм постачальників насіння, мінеральних добрив та засобів захисту рослин.

Під час проведення конференції учасники мали можливість ознайомитися з особливостями розвитку сільськогосподарських культур в залежності від термінів посіву, способів обробітку ґрунту та сортового складу.

Науковцями Інституту сільського господарства Північного Сходу було акцентовано увагу на вплив погодно-кліматичних умов, які склалися восени цього року при посіві озимих зернових культур, надані рекомендації щодо догляду за посівами озимих культур та заходів, які необхідно провести на озимому полі в умовах поточного року.

Крім того, разом із керівниками фермерських господарств були обговорені питання державної підтримки малих та середніх фермерських господарств, особистих селянських господарств; зазначено на важливості Українського державного фонду підтримки в становленні та розвитку фермерських господарств, доцільності його збереження, розширенні  повноважень та повернення державної програми надання безповоротної фінансової допомоги, що надасть змогу здешевлення вартості придбання сільськогосподарської техніки, банківських кредитів та інше.

Перед учасниками конференції виступили представники компаній по забезпеченню насінням, мінеральними добривами та засобами захисту рослин:

Австрійська компанія PROBSTDORFER SAATZUCHT- Опанасенко Григорій Петрович;

директор ТОВ «Оріон – Біотех» - Онацький Володимир Іванович;

Представник компанії Укртехнофос (Україна)- Дереза Ірина Олексіївна;

Представник компанії Ecoplon (Польща)  - Пашковський Сергій Анатолійович.

В ході проведення заходу були висвітлені і обговорені питання перспектив розвитку виробництва сільськогосподарської продукції в світі, запровадження сучасних технологій її виробництва та  зберігання, цінової політики, збереження родючості грунтів, тощо.

По завершенню конференції директором Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Володимиром Івченко було запропоновано на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ закласти досліди на технологічно-демонстраційних ділянках для вивчення ефективності використання новітніх технологій із застосуванням представлених компаніями продуктів.