Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Щороку, в середині осені, в третю неділю жовтня ми маємо прекрасну можливість привітати працівників харчової промисловості Сумщини з їх професійним святом.

Шановні працівники харчової промисловості Сумщини!

Щиро та сердечно вітаю вас із професійним святом!

Цей день – чудова нагода висловити вдячність тим, хто обрав особливо важливу професію. Завдяки вашій невтомній та наполегливій праці харчова промисловість Сумської області розвивається, зберігаючи при цьому високий експортний потенціал. Ви беззаперечно забезпечуєте продовольчу стабільність у державі.

Вітаючи Вас, шановні працівники та ветерани харчової промисловості, переконаний, що Ви не зупинитесь на досягнутому, будете докладати максимум зусиль для подальшого розвитку та процвітання усіх галузей харчової промисловості.

Переконаний, що вміле поєднання новітніх технологій та передового досвіду з давніми слобожанськими традиціями значно розширить асортимент і забезпечить високу конкурентоздатність наших продуктів.

Бажаю Вам, вашим родинам миру, добробуту, благополуччя, міцного здоров'я, творчої енергії, успіхів та здобутків. Нехай Ваша невтомна праця буде плідною, здійснюються усі плани, задуми, сподівання на благо України та нашого славного краю.

 

Виробництво харчових продуктів та напоїв  - один з провідних секторів не лише промислового комплексу, а й усієї економіки Сумщини, відіграє велику роль щодо продовольчої безпеки, має розгалужену структуру, потужний виробничий потенціал і може практично повністю забезпечити потреби населення у високоякісних продуктах харчування.

Провідне місце у виробництві харчових продуктів області належить таким видам діяльності, як виробництво молочної та м’ясної продукції, напоїв, хліба та хлібобулочних виробів, борошняної та круп’яної продукції, шоколаду та цукристих кондитерських виробів.

У виробництві харчових продуктів та напоїв зайнято 7,0 тис. працюючих, що складає 11% від загальної кількості працюючих у промисловості.

Підприємствами Сумщини з виробництва харчових продуктів та напоїв від загальнодержавного обсягу виробляється 18% сирів жирних, 5% - масла вершкового, близько 10% - м’яса великої рогатої худоби мороженої та свіжої, понад 3% хлібобулочних виробів, близько 4% борошна, 5% кондитерських виробів.

У структурі промисловості 20,2% займає харчова промисловість.

За 8 місяців 2014 року підприємства Сумської області з виробництва харчових продуктів та напоїв реалізували продукції на суму 3,1 млрд. грн., що на 34,7% більше проти відповідного періоду минулого року.

Слід зазначити, що якість товарів останнім часом значно підвищилась. Високих нагород неодноразово удостоювалась продукція ПАТ «Бель Шостка Україна», ПАТ «Конотопм’ясо», ПАТ «Монделіс Україна», філії ПП «Рось» «Роменський молочний комбінат» та «Охтирський сиркомбінат», ТОВ «Горобина», ПАТ «Охтирський пивоварний завод» та інші підприємства області.

Планомірно підвищується і технічний рівень виробництва та ступінь застосування сучасних технологій, що разом із високим професіоналізмом, притаманним трудівникам галузі, дає змогу випускати різноманітні товари на рівні кращих світових стандартів, наголосив директор Департаменту Володимир Івченко.