Департамент агропромислового розвитку
м. Суми вул. Першотравнева, 29
Тел.: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70
Факс: (0542) 61-13-62
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

З ТУРБОТОЮ ПРО ЗАХИСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ …

Поділяючи стурбованість сільськогосподарських товаровиробників області в частині реалізації на ринку України фальсифікованих засобів захисту рослин та засиллям імпортної сільськогосподарської техніки, з метою підвищення рівня обізнаності учасників ринку засобів захисту рослин про проблеми та наслідки, в разі придбання фальсифікованих засобів рослин, інформування аграріїв про інноваційні рішення у сільськогосподарському виробництві в усих грунтово-кліматичних зонах України, наукові розробки та супутникові технології, які надають можливість щоденно спостерігати за розвитком посівів, виробництвом та використанням сільськогосподарської техніки Департаментом агропромислового розвитку 26.09.2014 року проведено семінар-нараду з питань забезпечення сільськогосподарських товаровиробників Сумщини сертифікованими засобами захисту рослин, високоякісною сільськогосподарською технікою.

Даний захід проведено за участю Всеукраїнської асоціації дистриб’ютерів насіння та засобів захисту рослин, Асоціації підприємств-виробників техніки і обладнання для агропромислового комплексу, начальників та спеціалістів управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, керівників сільськогосподарських та фермерських підприємств області.

Відкриваючи нараду, директор Департаменту Володимир Івченко зазначив, що підприємствами агропромислового комплексу Сумської області за вісім місяців 2014 року обсяги виробництва валової продукції склали 110,2% до відповідного періоду минулого року, в числі галузі рослинництва – 114,8%, в галузі тваринництва – 100,8%, за темпами валового виробництва в агропромисловму комплексі Сумщина займає п’яте місце по Україні,  по урожайності ранніх зернових та зернобобових культур (44,9 ц/га) в Україні область посідає сьоме місце, по урожайності озимої пшениці – п’яте місце.

Застосовуючи високоінтенсивні технології виробництва сільськогсоподарської продукції аграріями області у 2013 році використано понад 2 тис. тонн засобів захисту рослин, у 2014 році -1,9 тис. тонн, протягом 2013-2014 років придбано 1232 одиниці сільськогосподарської техніки різного призначення, з якої 51 % складає техніка зарубіжного виробництва.

Наявність на ринку значної кількості компаній, які займаються реалізацією засобів захисту рослин та сільськогосподарської техніки, на даний час потребує вжиття відповідних заходів щодо постачання сільськогосподарським товаровиробникам сертифікованих засобів захисту рослин та високоякісної сільськогосподарської техніки, недопущення на ринок області даних видів фальсифікованої продукції.

Перед учасниками семінар-наради виступили:

- Малярчук Д.В – директор ТОВ «Седна –Агро»;

- Гриценко І.М. – менеджер в Сумській області компанії «Сингента»;

- Шляховер С.В. – начальник інфоцентру ТОВ «Укрсільмаш»;

- Єлісеєв М.Ю. – Представник компанії «ІТ-АГРО».

Виступаючими була надана можливість познайомитись учасникам наради з дистриб’ютерськими компаніями, вивчити засоби захисту рослин, насіння, використання яких, при відповідних технологіях виробництва, дає можливість в отриманні стабільних урожаїв сільськогосподарських культур та гарантує від закупівлі фальсифікованої продукції.

Особливу зацікавленість у присутніх викликала інформація представника компанії «ІТ-АГРО» Єлісеєва М.Ю. про інформаційні технології для ведення агробізнес – проекту «Аграрний центр. Коммунікації».

В обговоренні та з пропозиціями виступили:

- Єльніков В.В. – директор ПП АФ «Гарант» Сумського району;

- Середа П.І. – головний агроном ТОВ АФ «Вікторія» Краснопілського району;

- Собко М.Г – заступник директора Інституту  сільського господарства Північного Сходу НААНУ.

По завершенню семінар-наради Володимир Івченко запросив представників присутніх компаній взяти участь осінньо-зимовий період 2014-2015 років у проведенні відповідних навчань з керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств області.